Trwa ładowanie...
Marek Magierowski: nie ma powodu, żeby mówić o chaosie w armii

Marek Magierowski: nie ma powodu, żeby mówić o chaosie w armii

- Rzeczywiście tych odejść było dość sporo. Pan prezydent na razie nie jest zaniepokojony, dopóki na ich miejsce przychodzą nowi kompetentni ludzie, ale należy wyrazić żal, że osoby o takich kompetencjach i wiedzy odchodzą - powiedział Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta #dzieńdobryWP, komentując dymisję gen. Guta.

Share
d1z9ae3

Marek Magierowski odniósł się też do informacji, że powołany przez Antoniego Macierewicza gen. bryg. Wojciech Marchwica studiował m.in. na Narodowym Uniwersytecie Obrony Chińskiej Republiki Ludowej w Pekinie. - Studiowanie w Chinach może się wydać dość niekonwencjonalne, ale należy rozróżnić studiowanie teraz w Chinach, a kiedyś w Związku Radzieckim - powiedział Magierowski. Na doniesienia WP o powodach rezygnacji gen. Guta powiedział, że nie ma zwyczaju komentować nieoficjalne informacje.

Co musi się wydarzyć w wojsku, żeby mówić o jego destabilizacji? - Zdarzały się takie odejścia w poprzednich latach. Nie można mówić o destabilizacji, póki te zmiany są płynne. Nie ma powodu, żeby mówić o chaosie - powiedział. - Proszę mnie zwolnić z odpowiedzi na to pytanie, to jest gdybanie - dodał.

d1z9ae3

- Z tego, co wiem prezydent spotykał się z Antonim Macierewiczem czasem kilka razy w miesiącu. Właśnie dlatego, żeby wyjaśnić sobie wszystkie wątpliwości. Często uczestniczy też w naradach z generałami - powiedział w #dzieńdobryWP. - Komentarzy o ambicjach szefa MON nie będę komentował - dodał.

- Stosunki szefa MON z prezydentem są właściwe - podkreślił.

Długofalowy plan Donalda Tuska?

Odnosząc się do Donalda Tuska, Magierowski przyznał, że trudno mówić tu o zadowoleniu Andrzeja Dudy, jeśli wspierał innego kandydata. - Tusk kilkakrotnie przekroczył granice, zaangażował się po jednej ze stron; być może poniosły go emocje, być może jest to pewien długofalowy plan - powiedział. - Premier nie mogła poprzeć kandydata, który bezpardonowo atakował nasz kraj - skomentował Magierowski.

d1z9ae3

Gen. Jerzy Gut złożył rezygnację ze stanowiska dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych we wtorek. Wcześniej zdecydowali się na nią m.in. gen. Mirosław Różański (Dowódca Generalny Sił Zbrojnych) i gen. Mieczysław Gocuł (dowódca Sztabu Generalnego Wojska Polskiego).

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną rezygnacji Guta nie są - jak brzmi oficjalna wersja - "powody osobiste", ale lekceważenie przez szefa resortu. Tu przeczytasz o szczegółach

d1z9ae3

Podziel się opinią

Share
d1z9ae3
d1z9ae3
Więcej tematów