Trwa ładowanie...

Marek Jakubiak i sprawa Marszu Niepodległości. To nie jedyna burza w internecie wokół posła Kukiz’15

• Wpisami na portalach społecznościowych Marka Jakubiaka czasami wywołuje burzę w internecie
• Facebook usunął wiadomość Marka Jakubiaka o Marszu Niepodległości
• Największa burza rozpętała się po tweecie Jakubiaka o Dariuszu Michalczewskim
• Na Facebooku i Twitterze szczególną uwagę skupia na muzułmanach i Ukrainie

Share
Marek Jakubiak i sprawa Marszu Niepodległości. To nie jedyna burza w internecie wokół posła Kukiz’15
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d3iixnf

Facebook usunął wpis Marka Jakubiaka promujący Marsz Niepodległości, mimo że poseł Kukiz’15 nie opublikował plakatu Marszu Niepodległości z logiem Obozu Narodowo-Radykalnego. Marek Jakubiak znalazł się w obszarze działań Facebooka, który usuwa konta organizacji skrajnie prawicowych i blokuje wpisy niezgodne z polityką portalu, czyli nawołujące do nienawiści. Wpisy Marka Jakubiaka na portalach społecznościowych nie po raz pierwszy rozpętują burzę.

Najgłośniejszym wpisem Marka Jakubiaka jest ten z 2014 roku na Facebooku o Dariuszu Michalczewskim, w którym skomentował poglądy boksera.

d3iixnf

Był to komentarz Jakubiaka do wywiadu, w którym Michalczewski oświadczył, że nie miałby nic przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne i jego zaangażowaniu w akcję sojuszników osób LGBT. Po kilku godzinach sam go usunął, ale w internecie nic nie ginie.

Marek Jakubiak znany jest ze swoich prawicowych poglądów, których nie ukrywa na Twitterze i Facebooku. Na tym pierwszym portalu społecznościowym pojawił się 3 września 2015 roku i jeden z pierwszych tweetów odnosił się do marszów KOD-u. Posła Kukiz’15 sugeruje, że uczestnicy demonstracji KOD-u naśladują narodowców, ponieważ śpiewają polski hymn.

Marek Jakubiak o kryzysie imigracyjnym i Ukrainie

Problem uchodźców w Izraelu nie jest też mu obcy. 23 stycznia na Facebooku po wywiadzie Szewacha Weissa w TVN24 stwierdził, że usłyszał wiele frazesów o strachu przed obcymi, ale nie dowiedział się ilu uchodźców przyjął Izrael. Marek Jakubiak powrócił do tego tematu dwa miesiące później. 22 marca, tym razem na Twitterze napisał „jeśli dla żydów islamiści są przyjaciółmi to ilu przyjęli uchodźców?” (pisownia oryginalna).

Marek Jakubiak publicznie podzielił się swoją reakcją kiedy dowiedział się, że nowy meczet w Warszawie dostał zgodę na budowę w ciągu 7 dni.

d3iixnf

Jednak większą uwagę przykłada do spraw Wołynia i Ukrainy. Poseł Kukiz’15 poleca swoim obserwatorom różne wiadomości dotyczące historii polsko-ukraińskiej i obecnych wydarzeń u naszego wschodniego sąsiada. Pochwalił się obejrzeniem filmu „Wołyń” i wyraził żal, że na festiwalu w Gdyni nie dostał więcej nagród. Marek Jakubiak na bieżąco komentuje i dzieli się przemyśleniami na tematy związane z Ukrainą. A tweet o możliwość wypłacania 500+ Ukraińcom pracującym w Polsce podsumował krótko: skandal.

d3iixnf

Podziel się opinią

Share
d3iixnf
d3iixnf
Więcej tematów