Trwa ładowanie...
ycipk-2mr3dy

Marek Falenta nie chce wracać do Polski. Sprzeciwia się ekstradycji

Marek Falenta nie wyraził zgody na ekstradycję do Polski - poinformował agencję AP przedstawiciel hiszpańskiego Sądu Narodowego. Biznesmen skazany na 2,5 roku więzienia w związku z tzw. aferą taśmową został wstępnie przesłuchany w sobotę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Falenta odmówił wyrażenia zgody na ekstradycję
Marek Falenta odmówił wyrażenia zgody na ekstradycję (East News, Fot: Tomasz Radzik)
ycipk-2mr3dy

Falenta decyzją sędziego pozostanie w więzieniu do czasu rozpatrzenia sprawy jego ekstradycji. Associated Press, która zdobyła te informacje w hiszpańskim Sądzie Narodowym sugeruje, że stanowisko biznesmena może wydłużyć procedurę ekstradycji o tygodnie, a nawet miesiące.

Polscy policjanci mówili po zatrzymaniu Falenty, że jego powrót do Polski to kwestia kilku-kilkunastu dni. AP sugeruje, że może to być "gra na czas" w wykonaniu biznesmena, która pozwoli jego pełnomocnikom walczyć o uchylenie wyroku.

ycipk-2mr3dy

Zatrzymanie Falenty. "Mogło skończyć się tragicznie"

Warszawski sąd uznał, że to na zlecenie Falenty kelnerzy z restauracji "Sowa i Przyjaciele" nagrywali polityków i osoby piastujące ważne państwowe funkcje. Od 1 lutego tego roku powinien odsiadywać karę 2,5 roku więzienia, ale 43-leni biznesmen nie stawił się w areszcie.

Falenta przez 9 i pół tygodnia stosował różne środki maskujące, nie używał elektroniki, utrudniał poszukiwania. W końcu wydano za nim list gończy, a nawet europejski nakaz aresztowania. Falenta został namierzony w mieście Cullera niedaleko Walencji w Hiszpanii.

Zobacz także: "Ta sprawa ich kompromituje". Tomasz Siemoniak o poszukiwaniu Falenty

ycipk-2mr3dy

Gdy biznesmen zorientował się, że zaraz będzie zatrzymany, miał wejść na balustradę i grozić popełnieniem samobójstwa. Incydent potwierdziła hiszpańska policja.

Kobieta, prawdopodobnie pomagająca mu ukrywać się, próbowała negocjować z policjantami, żeby nie zatrzymywać jej klienta. Ostatecznie Falenta oddał się w ręce służb.

Czytaj też: Ekipa Rutkowskiego zatrzymała wspólnika Falenty

ycipk-2mr3dy

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2mr3dy

ycipk-2mr3dy
ycipk-2mr3dy