Trwa ładowanie...

Marek Falenta będzie przesłuchany. Sześć spraw w toku

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski poinformował w Sejmie, jakie plany wobec Marka Falenty ma wymiar sprawiedliwości. Biznesmen będzie przesłuchany ws. jego listu do prezydenta. Przeciw Falencie toczą się jeszcze dwie sprawy, a cztery są w przygotowaniu.

Share
Marek Falenta będzie przesłuchany. Sześć spraw w toku
Źródło: East News, Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER
d394868

Bogdan Święczkowski zapewnił w Sejmie, że prokuratura bierze pod uwagę wypowiedzi Marka Falenty z ostatnich tygodni. Biznesmen skazany za udział w tzw. aferze taśmowej uciekł do Hiszpanii, gdzie został złapany i przewieziony do Polski. Z aresztu trzykrotnie domagał się ułaskawienia od prezydenta. Pisał też do prezesa PiS i premiera.

- Prokuratorzy przesłuchają na te okoliczności podejrzanego w śledztwie prokuratury okręgowej na Pradze i będzie mógł złożyć w tym zakresie wyjaśnienia. Po złożeniu tych wyjaśnień będziemy oceniać ich wiarygodność - powiedział prokurator krajowy.

d394868

Marek Falenta będzie przesłuchany. Sześć spraw w toku

Jak dodał Święczkowski, wyjaśnienia Falenty będą weryfikowane. Prokuratorzy wezmą pod uwagę fakt, że część z nich już było ocenianych pod kątem wiarygodności przez sąd. Inną okolicznością będzie pobyt Falenty w "w różnego rodzaju placówkach zdrowia psychicznego" i jego wypowiedzi medialne.

Zobacz też: Co może być na taśmach z Kwaśniewskim? Leszek Miller odpowiada

Poza wyrokiem za tzw. aferę taśmową, Falenta jest oskarżony w dwóch innych sprawach. Jego nazwisko przewija się też w czterech postępowaniach przygotowawczych. Chodzi m.in. o przestępstwa karno-skarbowe i kolejne, nielegalnie zarejestrowane nagrania, które pojawiły się już po wyroku. W lutym sąd skazał Falentę na dwa i pół roku więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d394868

Podziel się opinią

Share
d394868
d394868
Więcej tematów