Trwa ładowanie...
d37vyxt
d37vyxt

Marcin Mastalerek w Orlenie. Grzegorz Napieralski: Orlen nie powinien być synekurą dla działaczy partyjnych

Takie spółki jak Orlen nie powinny być żadną synekurą dla działaczy partyjnych - oświadczył w #dziejesienazywo Grzegorz Napieralski, komentując objęcie przez b. rzecznika PiS Marcina Mastalerka funkcji dyrektora ds. komunikacji w PKN Orlen. Problemu nie widzi Krzysztof Łapiński (PiS). - Mastalerek wziął rozbrat z polityką, nie sprawuje żadnych funkcji - przekonywał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d37vyxt

Łapiński podkreślił, że Marcin Mastalerek jest świetnym fachowcem. - Orlen zyskał bardzo dobrego eksperta. Człowieka, który zna się na komunikacji i który miał ogromny udział w zwycięstwie PiS w dwóch kampaniach - oświadczył.

Zdaniem Grzegorza Napieralskiego "takie spółki jak Orlen nie powinny być synekurą dla działaczy partyjnych". Robert Mazurek przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce z Igorem Ostachowiczem [były doradca ds. wizerunku Donalda Tuska został powołany na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji w Orlen. Zrezygnował z funkcji po dwóch dniach po fali krytyki]. - Tak, była burza medialna. Momentalnie po niej została podjęta decyzja, żeby takiej nominacji nie było. Przypominam, że rozpętał ją klub PiS, a dzisiaj robi to samo - stwierdził.

d37vyxt

- Mastalerek to typowy polityk z pierwszego szeregu. I nagle okazuje się, że ma niesamowite kompetencje do działu komunikacji w spółce kluczowej dla państwa polskiego. PiS szło z dobrym ciekawym hasłem "dobrej zmiany". A dziś powiela te praktyki, zgodnie z założeniem: "no dobra, dawniej też tak robili, to my też tak możemy robić" - przekonywał Napieralski.

Dodał, że Mastalerek nigdy nie pracował w spółkach skarbu państwa, w korporacjach. - Orlen jest korporacją. To nie jest polityka, to nie jest kampania wyborcza - podkreślał.

Zdaniem Krzysztofa Łapińskiego, w przypadku Ostachowicza chodziło o dużo wyższe stanowisko - członka zarządu. - Mastalerek wziął rozbrat z polityką. Od czasu zakończenia kampanii wyborczej nie brał udziału w polityce, nie chodził do mediów. Dzisiaj nie jest politykiem - przekonywał.

d37vyxt

Podziel się opinią

Share

d37vyxt

d37vyxt
Więcej tematów