Trwa ładowanie...
dlipb58

Marcin Kierwiński jak Marlena Maląg. Polityk PO unikał jak ognia odpowiedzi na jedno pytanie

Marcin Kierwiński jak Marlena Maląg. Takie porównanie pojawiło się po tym, jak polityk PO nie dał dojść do słowa dziennikarzowi, który dopytywał go o to, kto kieruje "Gabinetem Cieni". Odpowiedź Kierwińskiego trwała dwie minuty, jednak nie usatysfakcjonowała prowadzącego.
Share
Marcin Kierwiński jak Marlena Maląg. Polityk PO unikał pytania dziennikarza
Marcin Kierwiński jak Marlena Maląg. Polityk PO unikał pytania dziennikarzaŹródło: PAP
dlipb58

Niedawno furorę zrobił wywiad, którego udzieliła minister pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Szefowa resortu nie dała dojść do słowa prowadzącemu RMF FM Marcinowi Zaborskiemu.

- Rozmawiamy, czy prowadzimy monolog? - pytał Zaborski. - W ten sposób nie da się rozmawiać - podkreślił. Minister nie zwróciła jednak na to uwagi i mówiła dalej. Dziennikarz się nie poddawał i próbował coś powiedzieć. Efekt? Mówili jednocześnie.

Marcin Kierwiński o kierownictwie "Gabinetu Cieni". Wymijająca odpowiedź

Teraz sytuacja się powtórzyła, ale gościem programu był Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. Polityk był pytany o to, kto kieruje Gabinetem Cieni - podmiotem powołanym przez PO jako "alternatywę" do rządu Prawa i Sprawiedliwości. "Ten ponad 50-osobowy zespół złożony z profesjonalistów i doświadczonych polityków. Każdy z ministrów będzie opiniował odpowiedników w rządzie PiS" - czytamy na specjalnie dedykowanej stronie.

dlipb58

Zobacz wideo: Wybory 2020. Donald Tusk może zastąpić Kidawę-Błońską? "Byłby większym fighterem"

- Teraz mamy kampanię, szukamy nowej formuły, cały urobek pracy gabinetu cieni będzie wykorzystany na pewno z nową energią po wyborach prezydenckich. Pokażemy nowe rozwiązania, nad którymi już pracujemy – tłumaczył poseł Kierwiński na antenie RMF FM.

– Formuła ostateczna gabinetu czy tego, co będzie ten zakres merytoryczny wypełniać, będzie znana wkrótce – mówił polityk. - Rozumiem, że może pan tak długo nie odpowiadać na moje pytanie - dodał redaktor Zaborski, gdy Kierwiński przez dłuższy czas tłumaczył o formule Gabinetu Cieni.

- Odpowiadam bardzo precyzyjnie - zaprzeczył poseł PO, zaznaczając, że formacją kieruje teraz Borys Budka. – Ale nie o to zapytałem – stwierdził dziennikarz.

dlipb58

Ostatecznie Marcin Kierwiński odparł, że "Gabinet Cieni powstał, wtedy, gdy przewodniczącym Platformy Obywatelskiej był Grzegorz Schetyna". Czy to oznacza, że to właśnie on kieruje Gabinetem? Kierwiński nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

dlipb58

Podziel się opinią

Share
dlipb58
dlipb58
Więcej tematów