Trwa ładowanie...
dsd78sn

Marcin Horała zapowiada: W poniedziałek będą informacje o wszystkich lotach HEAD

- Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w poniedziałek przekaże nam dokumenty dotyczące wykazu wszystkich lotów o statusie HEAD od momentu wprowadzenia go. Polacy mają prawo do takiej informacji – powiedział w środę Marcin Horała, poseł PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Horała, poseł PiS
Marcin Horała, poseł PiS (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dsd78sn

W środę Marcin Horała z PiS zrobił briefing prasowy przed siedzibą Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - informuje tvp.info.

- Od dłuższego czasu w mediach, również opozycja bardzo wnikliwie bada loty o statusie HEAD, loty najważniejszych osób w państwie po 2015 r. Uważamy, że ta cezura czasowa jest sztuczna, a Polacy mają prawo do informacji o wszystkich lotach, dlatego zwróciliśmy się o informacje o lotach o statusie HEAD również przed rokiem 2015 - powiedział Horała.

Polityk dodał, że pełne dane o lotach ze statusem HEAD agencja przekaże PiS w poniedziałek. - Zostaną one niezwłocznie przekazane polskiej opinii publicznej - zapowiedział poseł PiS.

Czytaj także: Rządowym samolotem na miesięcznice do Krakowa

dsd78sn

"Hipokryzja i obłuda Platformy"

- Słyszeliśmy wiele bulwersujących informacji o tym, jak pan Donald Tusk co weekend latał do domu, jak podwoził chłopaka swojej córki, jak pan marszałek Senatu Bogdan Borusewicz latał wyprowadzać psa. Chcemy to wszystko sprawdzić. Polacy mają prawo otrzymać taką informację - podkreślił Horała.

Polityk dodał, że PiS chce "obnażyć hipokryzję i obłudę Platformy Obywatelskiej".

- PiS nadaje bardzo wysokie standardy. W sytuacji, kiedy nie doszło do złamania prawa, ale w ocenie opinii publicznej doszło do zbyt chętnego korzystania z należnych prawem przywilejów, marszałek Sejmu Marek Kuchciński podał się do dymisji. Tymczasem w PO nadal w najlepsze funkcjonują osoby, które nie można mówić, że nadużyły pewnych należnych im prawem funkcji, tylko po prostu są oskarżone o popełnianie przestępstw, mają zarzuty prokuratorskiej i dalej funkcjonują w najlepsze - stwierdził poseł PiS.

dsd78sn

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsd78sn

Podziel się opinią

Share

dsd78sn

dsd78sn
Więcej tematów