Trwa ładowanie...

Manifestacja w obronie demokracji i konstytucji odbędzie się także w Poznaniu

12 grudnia Komitet Obrony Demokracji będzie pikietował nie tylko przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie, ale także w Poznaniu na placu Wolności.

Manifestacja w obronie demokracji i konstytucji odbędzie się także w PoznaniuŹródło: YouTube
d1z3gvi
d1z3gvi

W sobotę, 12 grudnia o godz. 12, Komitet Obrony Demokracji przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha w Warszawie organizuje demonstrację pod hasłem "Obywatele dla demokracji".

- Protestujemy przeciw niszczeniu demokracji w Polsce i w obronie niezawisłości Trybunału Konstytucyjnego. Przeciw Polsce bezprawia. Walczymy o demokrację i praworządność - zapowiadają organizatorzy.

Chociaż udział w manifestacji zapowiedzieli liderzy m.in. Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL, ma ona mieć charakter ponadpartyjny.

d1z3gvi

Podobne demonstracje tego samego dnia organizują w innych miastach także regionalne komórki Komitetu Obrony Demokracji. W Poznaniu demonstracja również w samo południe odbędzie się na placu Wolności.

- Nie zgadzamy się na łamanie podstawowych zasad demokracji w naszym kraju. Domagamy się poszanowania zapisów Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Wyrażamy wsparcie dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego i domagamy się wykonania ich orzeczenia wydanego 3 grudnia 2015. Domagamy się poszanowania nie tylko flagi narodowej, ale także flagi europejskiej - symbolu wspólnoty, do której z własnej woli przystąpiliśmy - tak opisują na Facebooku cele manifestacji jej organizatorzy, wśród których jest m.in. prof. Tomasz Polak.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1z3gvi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3gvi
Więcej tematów