Trwa ładowanie...

Manewry rosyjskich desantowców przy granicy z Polską. Ćwiczą likwidację przeciwnika

Na poligonie w pobliżu Brześcia nad Bugiem odbywają się wspólne manewry batalionów desantowych z Rosji i Białorusi. W ćwiczeniach bierze udział m.in. formacja spadochroniarzy z Pskowa, która walczyła m.in. w Gruzji oraz na Ukrainie.

Share
Manewry rosyjskich desantowców przy granicy z Polską. Ćwiczą likwidację przeciwnika
Źródło: East News, Fot: AP
d94jnvn

Białoruska państwowa agencja informacyjna BiełTA podaje, że w ćwiczeniach bierze udział ok. 450 żołnierzy i do 70 jednostek sprzętu. Z kolei Ministerstwo Obrony Rosji twierdzi, że w manewrach udział weźmie 600 wojskowych i około 100 pojazdów.

Jak informuje telewizja Biełsat, scenariusz manewrów zakłada wykrywanie, blokowanie i unieszkodliwianie nielegalnej formacji zbrojnej, która zajęła ważny obiekt strategiczny. Jednostki przećwiczą również "likwidowanie wymyślonego przeciwnika w trzech etapach".

d94jnvn

- Podczas ćwiczeń sprawdzimy współpracę pododdziałów. Powinniśmy umieć działać razem, właściwie rozumieć komendy. Poza tym, interesują nas doświadczenia rosyjskich kolegów: prawdziwe, bojowe – wyjaśnia dowódca 38. Samodzielnej Gwardyjskiej Brygady Desantowo-Szturmowej pułkownik Dzmitryj Sobal.

Zobacz także: Polskie odkrycie pomoże 40% populacji!

W ćwiczeniach brali udział także "pskowscy desantowcy”, czyli Rosyjska 76. Gwardyjska Dywizja Desantowo-Szturmowa. Jednostka jest zaprawiona w bojach - w sierpniu 2008 roku walczyła w Gruzji, a sześć lat później uczestniczyła w aneksji Krymu oraz działaniach w Donbasie. Władimir Putin odznaczył dywizję Orderem Suworowa "za pomyślne wykonanie zadań bojowych”.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d94jnvn

Podziel się opinią

Share
d94jnvn
d94jnvn
Więcej tematów