Trwa ładowanie...

Małżonka Rafała Trzaskowskiego wciąż pracuje w Urzędzie m.st. Warszawy. "Ma projekt do marca"

Rafał Trzaskowski zapowiadał w kampanii samorządowej, że jeśli wygra wybory i zostanie prezydentem Warszawy, to jego małżonka - pracująca w stołecznym ratuszu od ponad dekady - zrezygnuje z pracy w Urzędzie Miasta. Małgorzata Trzaskowska nadal jest tam zatrudniona, prowadzi projekt do marca.

Małżonka Rafała Trzaskowskiego wciąż pracuje w Urzędzie m.st. Warszawy. "Ma projekt do marca"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dmpekqx
dmpekqx

- Nie zamierzam wprowadzać standardów PiS i być przełożonym i pracodawcą własnej żony - deklarował kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

Żona Rafała Trzaskowskiego, Małgorzata, w kampanii udzielała się rzadko, właściwie była nieobecna (wystąpiła jedynie w spocie wyborczym). Ale dziennikarze wciąż zadawali politykowi PO pytanie: co stanie się w przypadku wyborczej wygranej z zatrudnioną w ratuszu małżonką?

- Nie będzie mogła tam pracować. Ona bardzo lubi swoją pracę i, jak należy się domyślać, nie jest zachwycona taką perspektywą. Rozmawiamy o tym - powtarzał Trzaskowski w kampanii.

Projekty do marca

Nieoficjalnie usłyszeliśmy od stołecznych działaczy PO, że małżonka prezydenta stolicy wciąż jednak pracuje w Urzędzie Miasta. Postanowiliśmy potwierdzić to drogą oficjalną.

dmpekqx

"Pani Małgorzata Trzaskowska zatrudniona jest w Urzędzie m.st. Warszawy w Biurze Rozwoju Gospodarczego na stanowisku głównego specjalisty od dnia 01.07.2007 do chwili obecnej" - potwierdzili Wirtualnej Polsce pracownicy ratusza.

Gdy pytamy o obowiązki małżonki prezydenta, urząd odpisuje nam: "Zajmuje się m.in. inicjowaniem projektów promocyjnych dla m.st. Warszawy i współpracą z instytucjami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz krajowymi i zagranicznymi interesariuszami rynku w zakresie promocji gospodarczej. Planowaniem i przygotowywaniem udziału m.st. Warszawy w targach m.in. inwestycyjnych oraz w wydarzeniach i konferencjach o charakterze gospodarczym, jak również prezentacją oferty m.in. inwestycyjnej oraz potencjału miasta, realizacją projektów związanych z promocja gospodarczą m.st. Warszawy".

Jak dowiedziała się WP, żona Rafała Trzaskowskiego, do czasu zakończenia projektu, nad którym obecnie pracuje – czyli do "mniej więcej końca pierwszego kwartału 2019 roku", a więc do końca marca – będzie pełnić swoje obowiązki zawodowe w stołecznym ratuszu. Potem odejdzie.

dmpekqx

Urząd Miasta stanowczo przy tym podkreśla: "Prezydent bezpośrednio nie nadzoruje pracy biura, w którym od ponad 11 lat pracuje jego żona".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmpekqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmpekqx
Więcej tematów