Trwa ładowanie...

Małopolska. Pożar zakładu w Izdebniku. Ewakuacja w pobliskim DPS

W Izdebniku, woj. małopolskie, w zakładzie produkującym podeszwy do butów wybuchł pożar. Z ogniem walczyło ponad 39 jednostek straży pożarnej. Droga krajowa nr 52 była całkowicie nieprzejezdna.

Share
Izdebnik. Pożar w zakładzie produkującym podeszwy
Izdebnik. Pożar w zakładzie produkującym podeszwyŹródło: facebook.com, Fot: DK52.info
d1tair4

W Izdebniku w Małopolsce w zakładzie produkującym podeszwy do butów wybuchł pożar. Ponieważ w zakładzie było dużo łatwopalnych materiałów, ogień szybko się rozprzestrzenił.

W zakładzie, po wybuchu pożaru, przebywała jedna osoba. Na szczęście nic się jej nie stało. Została bezpiecznie wyprowadzona z budynku.

d1tair4

Ze względu na rozmiary pożaru do akcji wyjechało kilkanaście jednostek straży pożarnej z powiatu wadowickiego i myślenickiego. Niestety, jak donoszą lokalne media, zaczęło brakować im wody. Na miejscu pojawiła się więc cysterna strażacka z Krakowa. Na miejsce kierowane były kolejne zastępy strażaków. W sumie z ogniem walczyło 39 jednostek straży pożarnej, czyli ok 150 strażaków.

Tadeusz Rydzyk dzwonił do Kaczyńskiego. Ks. prof. Alfred Wierzbicki: to rodzaj korupcji

Trudność w walce z pożarem stanowiła nie tylko jego wielkość, lecz także płonące materiały. Na zajętym przez pożar obszarze ok. 100 metrów kwadratowych, znajdowały się duże ilości substancji chemicznych w związku z czym strażacy musieli zachować szczególną ostrożność podczas akcji ratunkowej.

Jak informuje portal wadowice24.pl płonący zakład znajduje się w pobliżu Domu Pomocy Społecznej. Ewakuowano z niego 18 osób - pracowników i pensjonariuszy.

- W sąsiadującym z DPS-em budynku przebywały dzieci, ale zostały ewakuowane przez pracowników - poinformował wadowice24.pl Krzysztof Cieciak, rzecznik straży pożarnej w Wadowicach.

d1tair4

.

Źródło: dk52.info, wadowice24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tair4

Podziel się opinią

Share
d1tair4
d1tair4
Więcej tematów