Trwa ładowanie...
d17nubb

Małgorzata Kidawa-Błońska o sondażach i ruchu Szymona Hołowni

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała wyniki sondaży poparcia dla partii politycznych. Odniosła się również do rosnącego poparcia ruchu Szymona Hołowni Polska 2050.
Share
Małgorzata Kidawa-Błońska o sondażach i ruchu Szymona Hołowni
Małgorzata Kidawa-Błońska o sondażach i ruchu Szymona HołowniŹródło: PAP
d17nubb

W piątek Małgorzata Kidawa-Błońska w "Porannej rozmowie" na antenie RMF FM, odniosła się do wyników sondaży, pokazujących spadek poparcia dla PiS.

Kidawa-Błońska: "Sondaże nie uwzględniają ruchu Trzaskowskiego"

Wicemarszałek Sejmu udzieliła komentarza do wyników badań opinii publicznej, które pokazują spadek poparcia dla partii rządzącej, ale jednocześnie nie widać w nich wyraźnego wzrostu poparcia dla Koalicji Obywatelskiej, a raczej rosnący w siłę ruch Szymona Hołowni. Kidawa-Błońska oceniła, że może to być efekt świeżości ruchu Polska 2050.

d17nubb

Parlamentarzystka odniosła się również do przewidywań, że ruch Hołowni może przyciągnąć Klaudię Jachirę i Tomasza Zimocha będących posłami KO.

- Nie wiem, czy będą chcieli przejść do ruchu Szymona Hołowni. Nie dawali sygnałów, by chcieli odejść i są wciąż bardzo aktywnymi posłami. Pan Hołownia i jego ruch jest dobrze oceniany, bo jeszcze nie podejmował trudnych decyzji, ale nie wierzę, że będzie się budował posłami KO - stwierdziła. - Może odejdą tam przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy, którzy szukają mniej radykalnych rozwiązań - dodała.

Małgorzata Kidawa-Błońska zwróciła ponadto uwagę, że jej zdaniem sondaże nie są kompletne. - W sondażach uwzględnia się ruch Szymona Hołowni, ale nie uwzględnia się ruchu Rafała Trzaskowskiego - powiedziała.

Wicemarszałek pytana, czy zatem ruch prezydenta Warszawy będzie startował wyborach odrębnie od Koalicji Obywatelskiej doprecyzowała, że jej zdaniem badania powinny zawierać wszystkie możliwe opcje.

d17nubb

Strajk Kobiet. Ryszard Kalisz o porównaniach Marszu Niepodległości z protestami po orzeczeniu TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17nubb

Podziel się opinią

Share
d17nubb
d17nubb
Więcej tematów