Trwa ładowanie...

Najgorsze notowania rządu od pięciu lat. Więcej przeciwników niż zwolenników

O 9 punktów procentowych wzrósł wskaźnik przeciwników rządu, który wynosi obecnie 43 proc. Dodatkowo niemal połowa Polaków jest niezadowolona z faktu, że na jego czele stoi Mateusz Morawiecki. Gabinet premiera popiera jedynie co trzeci badany - wynika z sondażu CBOS. To spadek o 5 p.p.

Share
Najbardziej krytyczne oceny rządu PiSNajbardziej krytyczne oceny rządu PiSŹródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d41el35

W najnowszym sondażu CBOS 43 proc. ankietowanych deklaruje się przeciwnikami rządu. Od przełomu września i października wskaźnik ten wzrósł o 9 punktów procentowych. Tym samym liczba osób nieprzychylnych gabinetowi Mateusza Morawieckiego przewyższa jego zwolenników.

Najbardziej krytyczne oceny rządu PiS

Rząd popiera jedynie 33 proc. badanych, co stanowi spadek o 5 p.p. w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Mniej osób deklaruje również obojętność wobec obecnego rządu PiS. Powyższe wyniki badań to najgorsze notowania Rady Ministrów od 2015 rok, kiedy władzę w Polsce objęło po raz pierwszy Prawo i Sprawiedliwość.

Dodatkowo 49 proc. respondentów jest niezadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki. To wzrost o 11 p.p. Przeciwnego zdania jest 36 proc. Polaków, co jest spadkiem o 10 p.p. w porównaniu do poprzedniego zestawienia. 16 proc. ankietowanych nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie.

d41el35

Sondaż CBOS rozczarowaniem dla obozu Zjednoczonej Prawicy

To jednak niejedyne powody do zmartwienia dla rządzących. Gorzej postrzegane są też wyniki działalności gabinetu Morawieckiego od momentu, kiedy objął władzę. 52 proc. badanych wyraziło swoje rozczarowanie w tej kwestii, co stanowi wzrost o 12 p.p. Pozytywną ocenę wystawiło 35 proc. Polaków (spadek o 13 p.p.), a opcję "trudno powiedzieć" wybrało 12 proc respondentów.

Sondaż przeprowadzono od 19 do 29 października 2020 r. na reprezentatywnej, imiennej próbie 1040 dorosłych mieszkańców Polski.

Zobacz też: Strajk kobiet. Leszek Miller: Jarosław Kaczyński popełnił fundamentalny błąd

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d41el35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41el35
d41el35
Więcej tematów