Trwa ładowanie...

Małgorzata Gosiewska liderką sejmowych podróży

W pracę parlamentarzystów wpisane są podróże, w tym zagraniczne i czasem kosztowne. Wicemarszałek i posłanka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska była służbowo w Mongolii. Wyjazd wyniósł ponad 28 tys. zł.

Share
Małgorzata Gosiewska liderką sejmowych podróży
Źródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d2hyxft

Nowa kadencja Sejmu trwa dopiero trzy miesiące. Już jednak posłowie zdążyli odwiedzić służbowo inne kraje. W grudniu wicemarszałek Małgorzata Gosiewska odwiedziła Ułan Bator. - Jest niekwestionowaną liderką sejmowych wojaży - donosi "Super Express".

Gosiewska w Ułan Bator była pięć dni. Spotkała się z tamtejszymi parlamentarzystami. Wzięła między innymi udział w konferencji naukowej w Ułan Bator poświęconej 30. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w Mongolii.

d2hyxft

Koszt wyjazdu to ponad 28 tys. zł, z czego 25 tys. wyniosły bilety. To nie wszystko. Kolejne 4,2 tys. zł przeznaczono na wyjazd Gosiewskiej na wigilii dla bezdomnych w Hamburgu.

Zobacz też: Kto potrzebuje kontroli? Politycy podzieleni

Nie tylko Małgorzata Gosiewska

Nie tylko marszałek zdążyła jeszcze w 2019 roku wyjechać służbowo. Przed świętami poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski pojechał na zgromadzenie parlamentarne do spraw demokracji do Rovaniemi w Finlandii. Koszt wyjazdu to 7,3 tys zł.

Wyjazdy osób publicznych nierzadko budzą kontrowersje. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wybrała się służbowo do Japonii i tym samym wywołała oburzenie w środowisku nauczycielskim. Jednym z głośniejszych wyjazdów polityków był lot Ryszarda Petru na Maderę, kiedy opozycja protestowała w Sejmie.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hyxft

Podziel się opinią

Share
d2hyxft
d2hyxft
Więcej tematów