Trwa ładowanie...
dds6nnx

Małgorzata Gersdorf reaguje na orzeczenie TSUE

Po orzeczeniu TSUE ws. Polski głos zabrała I prezes Sądu Najwyższego. Wezwała do natychmiastowego powstrzymania się od rozpatrywania jakichkolwiek spraw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gersdorf reaguje na orzeczenie TSUE
Małgorzata Gersdorf reaguje na orzeczenie TSUE (East News)
dds6nnx

TSUE zobowiązało Polskę do zawieszenia stosowania przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Na decyzję TSUE zareagowała Małgorzata Gersdorf.

W "Oświadczeniu Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego" Wezwała osoby powołane na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Dyscyplinarnej do "do natychmiastowego powstrzymania się od jakichkolwiek czynności związanych z rozpoznawaniem spraw określonych w ustawie o Sądzie Najwyższym". Zwróciła się także do pracowników Sądu Najwyższego zatrudnionych w Izbie Dyscyplinarnej, by przekazali wszystkie akta spraw do izby Sądu Najwyższego.

"Powyższe działania są niezbędne nie tylko dla zapewnienia ochrony praw uczestników postępowań sądowych, ale także dla powstrzymania pogłębiającego się chaosu prawnego w Polsce" - cytuje słowa Gersdorf portal 300polityka.

dds6nnx

W środę TSUE zobowiązało Polskę do zawieszenia stosowania przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach dyscyplinarnych sędziów.

Zobowiązanie to ma charakter tymczasowy do momentu wydania pełnego wyroku.

W lutym Komisja Europejska złożyła do TSUE wniosek o tymczasowe zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej SN.

dds6nnx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Pracownik WP wyzdrowiał z COVID-19. Mówi o chorobie

dds6nnx

Podziel się opinią

Share

dds6nnx

dds6nnx
Więcej tematów