Trwa ładowanie...

Mała niedźwiedzica z poznańskiego zoo pokaże się publiczności

• W najbliższy weekend poznaniacy po raz pierwszy będą mogli zobaczyć na własne oczy Cisną - kilkumiesięczną niedźwiedzicę
• Mały miś powoli zapoznaje się z przygotowanym dla niego wybiegiem
• Na prośbę władz zoo, aby wpłacać pieniądze na zakup bardzo drogiego mleka, odpowiedziało mnóstwo osób

Mała niedźwiedzica z poznańskiego zoo pokaże się publicznościŹródło: Zoo w Poznaniu
doqxprb
doqxprb

Chociaż azyl dla niedźwiedzi stworzono przede wszystkim po to, aby zapewnić godne warunki starym i schorowanym misiom, a nie po to, by zyskać dodatkową atrakcję zoo, od kilku tygodni to właśnie niedźwiedź jest zwierzęciem, które wygrywa plebiscyt popularności z tygrysami czy słoniami. Wszystko za sprawą Cisnej - małej niedźwiedzicy, która opuszczona przez matkę, błąkała się po bieszczadzkich lasach i zginęłaby bez pomocy człowieka.

Nowy dom mały miś znalazł w poznańskim zoo, gdzie pod czułą opieką systematycznie nabiera siły i masy. Obecnie Cisna waży już 10 kg i apetyt cały czas jej dopisuje. Jest karmiona specjalnym, bardzo drogim mlekiem, co mocno nadwyręża budżet poznańskiego ogrodu zoologicznego. Dlatego zoo poprosiło poznaniaków o wsparcie. Odzew był ogromny - już udało się zebrać ponad 20 tys. zł. Pieniądze można wpłacać na numer konta: 72 1020 4027 0000 1702 1263 5951.

Mieszkańcy nie mogą się już doczekać, aby zobaczyć Cisną na żywo. Będzie to możliwe w sobotę, 14 maja. Tego dnia Nowe Zoo zaprasza na "Weekend z Niedźwiedziem". W jego trakcie będzie można posłuchać opowieści o tych zwierzętach oraz wziąć udział w różnych grach i zabawach. Bez wątpienia największą atrakcją będzie jednak wypuszczenie Cisnej na wybieg. Impreza rozpocznie się o godz. 12.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

doqxprb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doqxprb
Więcej tematów