Trwa ładowanie...

Majówka 2019 - jak zaplanować urlop, żeby mieć aż 9 dni wolnych od pracy?

Majówka coraz bliżej. Już w piątek pierwsi urlopowicze udadzą się na upragniony majowy wypoczynek. Wiele osób ma jeszcze ostatnią szansę na złożenie wniosków urlopowych. Sprawdzamy, co trzeba zrobić, żeby mieć aż 9 dni wolnych od pracy.

Majówka 2019 - jak zaplanować urlop, żeby mieć aż 9 dni wolnych od pracy?Źródło: flickr.com, fot: Republica
d2zjuf4
d2zjuf4

Majówka 2019 – jak rozplanować urlop?

Początek maja to jeden z ulubionych okresów w kalendarzach wielu Polaków. 1 i 3 maja to dni wolne od pracy. Ponieważ pogoda na początku maja często rozpieszcza wysokimi temperaturami i pogodnym niebem, to Polacy wyjmują grille, spotykają się w gronie rodziny i przyjaciół lub wyruszają na kilkudniowe wycieczki.

Majówka w 2019 roku i związane z nią dni wolne to środa (1 maja) i piątek (3 maja). Osoby pracujące od poniedziałku do piątku powinny pokusić się o wzięcie urlopu w dniach 29-30 kwietnia i 2 maja. Dzięki trzem dniom urlopu uzyskają aż 9 dni wolnych od pracy.

Majówka 2019 – pierwsze prognozy

Pierwsze prognozy pogody na długi weekend nie są zbyt optymistyczne. Majówka 2019 może przynieść załamanie pogody. Temperatura spadnie do 13 st. C, a w wypoczynku na świeży powietrzu może przeszkodzić silny wiatr. Lokalnie mogą pojawić się intensywne burze.

d2zjuf4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zjuf4
Więcej tematów