Trwa ładowanie...
d38da2e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Majdan w Warszawie? Grzegorz Schetyna: brak rozwiązania sporu o TK wyprowadzi nas na ulice

• Szef PO w RMF FM: Majdan w Warszawie to ostatni etap konfliktu
• Zdaniem Schetyny, PiS "sam się spętał"
• Szanse na kompromis? Schetyna: inicjatywa prezydenta
• Polityk o sondażu CBOS: PO wraca na drugie miejsce, jest w lepszej formie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (WP)
d38da2e

- Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tego konfliktu, to wszystko będzie nas prowadzić na ulice. A jeśli przeniesiemy wszystkie aktywności na ulicę, to będziemy mogli powiedzieć o Majdanie w Warszawie, ale to ostatni etap. Może to prowadzić do tego, czego jeszcze w Polsce nie widzieliśmy - komentował na antenie RMF FM spór wokół Trybunału Konstytucyjnego szef PO, Grzegorz Schetyna.

Zdaniem Schetyny, PiS "sam się spętał". - Na własne życzenie postawili się w kącie i zwrócili na siebie światła całej Europy - stwierdził, po czym dodał: - Prawo i Sprawiedliwość musi się potrafić zatrzymać. Musi mieć własną trzeźwą ocenę sytuacji i konsekwencji, do których ich polityka doprowadzi. To jest stawianie się na marginesie Europy.

- Polska jest ważnym miejscem, ale my też musimy mieć własny pomysł na wyjście z tego konfliktu. To nie jest tak, że ciągle musimy go intensyfikować. Jestem zwolennikiem tego, żeby Szydło, Kaczyński, Duda mieli możliwość zaproponować rozwiązanie konfliktu. Ciągle chcę wierzyć, że będzie pomysł i on musi się pojawić od tych, którzy narobili całego bałaganu - mówił Schetyna.

d38da2e

W jego ocenie, szanse na kompromis ws. TK dawałaby "inicjatywa prezydenta, która byłaby ponad jego środowisko partyjne". - Ale inicjatywy na razie nie widzę - dodał polityk.

Schetyna: PO wraca na drugie miejsce

Schetyna skomentował również w RMF FM najnowszy sondaż CBOS, w którym PO z Nowoczesną uzyskały łącznie mniejsze poparcie, niż samo PiS.

- Szklanka zawsze jest do połowy pełna, albo do połowy pusta - oznajmił szef PO, podkreślając, że Platforma wraca na drugie miejsce i jest w lepszej formie, niż jeszcze parę tygodni temu.

d38da2e

- PO zaczyna, jak w długodystansowym wyścigu, gonić tego, który jest na przodzie - komentował polityk. Dodał, że sytuacja, do której doprowadziły rządy PiS, może w krótkim dystansie powodować przewagę sondażową, ale "ruina zaufania i zbudowanie muru nieufności, jest czymś, co jest nie do wybaczenia".

Z sondażu CBOS wynika, że 37 proc. deklarujących udział w wyborach, oddałoby w marcu głos na PiS, 18 proc. - na PO; 17 proc. - na Nowoczesną. Do Sejmu weszłaby także formacja Kukiz'15 z poparciem 8 proc.

PiS (wraz z Polską Razem i Solidarną Polską) zyskało 3 pkt. proc. w porównaniu do badania z lutego. PO zyskała 4 pkt. proc. Poparcie dla Nowoczesnej spadło o 2 pkt. proc.

d38da2e

Podziel się opinią

Share

d38da2e

d38da2e
Więcej tematów