Trwa ładowanie...
d3f68a0

Magda Mołek

Najnowsze informacje
3.3
(6 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Legnica

Programy:

Dzień Dobry TVN (prowadząca)

Kawa czy herbata? (prowadząca)

Lekcja stylu (prowadząca)

Miasto kobiet (prowadząca)

d3f68a0
East News
Źródło: East News

Magda Mołek jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w telewizjach regionalnych. Współpracowała z Telewizją Polską, a także TVN i TVN Style.

Magda Mołek – informacje ogólne

Magda Mołek (właściwie Magdalena Mołek) urodziła się 30 kwietnia 1976 roku w Legnicy. Ukończyła tam II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego. W 1995 aplikowała na studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku politologia z dziennikarstwem.

Magda Mołek – kariera dziennikarska

Kariera telewizyjna Magdy Mołek rozpoczęła się jeszcze przed wyjazdem do Wrocławia. Pracowała dla Telewizji Regionalnej Zagłębia Miedziowego, w stacji TVLubin. Następnie podjęła pracę w Telewizji Dolnośląskiej. Magda Mołek współpracowała z TVP Polonia, na której antenie była gospodarzem teleturnieju „Krzyżówka Szczęścia”, a także TVP Wrocław, gdzie prowadziła serwis informacyjny „Fakty”. Mołek związana była również z telewizją Canal + oraz RTL 7.

Od 2001 do 2002 roku Magda Mołek była prowadzącą „Wydarzeń” na antenie TV Plus, a po jego usunięciu z ramówki programowej przeszła do Telewizji Polskiej. Była gospodynią magazynu śniadaniowego „Kawa czy herbata” oraz programu „Spełniamy Marzenia”. Współprowadziła także festiwale Telewizji Polskiej w Sopocie i Opolu.

W 2004 roku rozpoczęła współpracę z telewizją TVN. Początkowo prowadziła program rozrywkowy „Moja krew”, w którym brały udział gwiazdy i ich dzieci. Wiosną 2005 roku Magda Mołek współprowadziła z Hubertem Urbańskim pierwszą edycję programu „Taniec z gwiazdami”. W tym samym roku została prezenterką porannego programu „Dzień Dobry TVN”. Prowadziła go wraz z Oliwierem Janiakiem, Jolanta Pieńkowską, Andrzejem Sołtysikiem, a najdłużej z Marcinem Mellerem.

W międzyczasie Magda Mołek była prowadzącą gali Miss Polonia, Sopot Festival oraz narodowych testów organizowanych przez stację TVN.

2006 rok to początek współpracy Magdy Mołek z TVN Style. W duecie z Jolantą Kwaśniewską prowadziła „Lekcję Stylu”, a z Dorotą Wellman „Miasto kobiet”. Od 2009 jest gospodynią autorskiego programu „W roli głównej”, w którym przeprowadza kameralne wywiady z gwiazdami.

Wyróżnienia Magdy Mołek za pracę dziennikarską to między innymi Wiktor 2002 w kategorii „największe odkrycie telewizyjne roku”, a także tytuł Kobiety Roku 2008 w plebiscycie „Męska rzecz”. W 2010 roku znana spikerka i prezenterka telewizyjna, Bogumiła Wander, nazwała Magdę Mołek swoją następczynią, będąc pod wrażeniem jej profesjonalizmu.

Magda Mołek doceniana jest również przez pisma modowe za swój prosty, ale elegancki styl. W 2008 roku otrzymała od redakcji „Fashion Magazine" nagrodę „Oskar Fashion”.

Magda Mołek – życie prywatne

Magda Mołek dwukrotnie wychodziła za mąż. Pierwsze małżeństwo zawarła z biznesmenem Danielem Lewczukiem. Para rozwiodła się po czterech latach. Następnie Mołek przez kilka lat związana była z realizatorem dźwięku, Remigiuszem Kasztelnikiem.

Po raz drugi Magda Mołek wyszła za Macieja Taborowskiego, doktora nauk prawnych i pracownika Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Para ma syna, Henryka, który przyszedł na świat w 2011 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f68a0
d3f68a0
d3f68a0
Więcej tematów
d3f68a0