Trwa ładowanie...

Macron twierdzi, że Donald Trump „bawi się polityką”

Macron nawiązuje do tweetów Donalda Trumpa – „Pozwólmy mu bawić się polityką”. Jednocześnie podkreśla, że Francja i USA powinny traktować się z wzajemnym szacunkiem.

Share
Macron twierdzi, że Donald Trump „bawi się polityką”
Źródło: PAP, fot: Vassil Donev
d1mm35c

Emmanuel Macron – Trump „bawi się polityką”

Prezydent Francji, Emmanuel Macron zareagował na wpisy, które Donald Trump umieścił we wtorek na swoim Twitterze. Przypominamy, ze wpisy wykpiły postawę Francji podczas dwóch wojen światowych i podważyły konieczność utworzenia europejskiej armii. Zarzucił również Macronowi odwracanie publicznej uwagi od spadku poparcia dla jego osoby oraz od nadal wysokiego francuskiego bezrobocia.

Tweety Donalda Trumpa – reakcja Macrona

Zdaniem Macrona dwa sprzymierzone państwa, jakimi są Francja i Stany Zjednoczone powinny nawzajem traktować się z szacunkiem. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że Francja jest sojusznikiem USA, a nie państwem wasalnym. Podkreślił, iż tweety Donalda Trumpa traktuje jako grę na użytek jego publiczność i zaapelował, by „pozwolić mu bawić się polityką”. Spytany o swoją krytykowaną przez prezydenta USA sugestię utworzenia europejskiej armii oznajmił, że „USA to historyczny sojusznik Francji i tak pozostanie”. Wiadomo, że Emmanuel Macron spędzi noc na krążącym w pobliżu Tulonu atomowym lotnisku, które określa mianem „wielkiej dumy Francji”. Towarzyszącym mu dziennikarzom przypomniał, że Francuzi jako jedyni na świecie obok Amerykanów posiadają ten rodzaj uzbrojenia. W środę po południu, po przybyciu śmigłowcem na Charles de Gualle, Macron udał się na stanowisko dowodzenia. Tam obserwował katapultowy start sześciu naddźwiękowych myśliwców Rafale i turbośmigłowego samolotu wczesnego ostrzegania Hawkeye.

d1mm35c

Podziel się opinią

Share
d1mm35c
d1mm35c
Więcej tematów