ycipk-vlxfdm

Macierewicz kapituluje. 10 kwietnia nie będzie nawet "raportu technicznego"

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej badająca ją podkomisja nie opublikuje żadnego raportu. Nie będzie nawet zapowiadanego "raportu technicznego". Zamiast tego zespół ekspertów ma zaprezentować film - donosi portal wpolityce.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie pełnego raportu, ani nawet "raportu technicznego". Podkomisja pokaże za to film
Nie będzie pełnego raportu, ani nawet "raportu technicznego". Podkomisja pokaże za to film (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-vlxfdm

Serwis donosi, że na kwietniowej prezentacji nie pojawią się wszyscy członkowie komisji. "Jak się dowiedzieliśmy, części członków zespołu pracującego przy MON skończyły się umowy na pracę w komisji (według niektórych naszych źródeł może nawet chodzić o większość jej członków)" - pisze Marek Pyza.

Choć członkowie komisji dementowali doniesienia o publikacji w kwietniu pełnego raportu, w jego miejsce miał pojawić się „raport technicznym”, dotyczący okoliczności katastrofy. Miało to być swoiste sprawozdanie z dotychczasowych prac zespołu, co wielokrotnie potwierdzał publicznie szef podkomisji, Antoni Macierewicz.

Zobacz także: Polska jest konkurentem dla wielkich państw? „Jesteśmy spychani do rubryki 'dom wariatów'"

Jak donosi wpolityce.pl, w ostatnich miesiącach powstawało kilka wersji raportu cząstkowego, jednak w czwartek zapadła decyzja, że żadna z nich nie zostanie opublikowana.

ycipk-vlxfdm

Zamiast tego w czasie konferencji planowanej na 10 kwietnia ma być wyświetlona prezentacja multimedialna podsumowująca dotychczasowe badania i wnioski z nich wypływające – podobnie stało się przed rokiem w auli WAT.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-vlxfdm
ycipk-vlxfdm