Trwa ładowanie...
dwts3vn

Macierewicz chwali się "wyjaśnieniem tragedii smoleńskiej". Nawet Kaczyński o tym nie wie?

Przy okazji podsumowania dwóch lat rządów PiS minister obrony pochwalił się sukcesami. Wśród nich wymienia "wyjaśnienie tragedii smoleńskiej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz chwali się, że wyjaśnił katastrofę smoleńską
Antoni Macierewicz chwali się, że wyjaśnił katastrofę smoleńską (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dwts3vn

Ministerstwo obrony na swojej stronie internetowej zamieściło grafikę, na której wymieniono dokonania dwóch lat działalności ministra Antoniego Macierewicza. Jako ostatni punkt podano "wyjaśnienie tragedii smoleńskiej".

   MON
(MON)

Jeżeli rzeczywiście szef MON wyjaśnił to, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, to nie wie o tym nawet prezes PiS. Jarosław Kaczyński kilka tygodni temu stwierdził w czasie obchodów kolejnej miesięcznicy, że być może nie uda się wyjaśnić tego, jak zginęła polska delegacja. - Będzie prawda. Prawda, której dzisiaj jeszcze nie znamy, ja jej nie znam. Ale prawda! Albo stwierdzenie: dzisiaj w tych okolicznościach, które mamy tej prawdy do końca ustalić się nie da. Ale zostanie to powiedziane uczciwie Polakom. To się Polakom należy – mówił brat nieżyjącego prezydenta.

dwts3vn

Miesiąc temu podkomisja smoleńska działająca przy ministerstwie obrony informowała, że nie ma jeszcze ostatecznego raportu z wyników prac. "O ostatecznych wynikach prowadzonych prac opinia publiczna zostanie poinformowana po ich zakończeniu" – napisała Marta Palonek, rzeczniczka prasowa podkomisji.

Do Antoniego Macierewicza w sprawie "wyjaśnienia tragedii smoleńskiej" napisała już posłanka PO Agnieszka Pomaska. W interpelacji do MON napisała: "Minister prezentując osiągnięcia swojego resortu w ostatnim punkcie wymienia wyjaśnienie tragedii smoleńskiej. W związku z przedstawioną powyżej sytuacją kierujemy do pana ministra prośbę o przedstawienie na piśmie wyjaśnienia tragedii smoleńskiej".

Tak PiS dochodzi do prawdy ws. Smoleńska:

dwts3vn

Podziel się opinią

Share
dwts3vn
dwts3vn
Więcej tematów