Trwa ładowanie...

Ma zaledwie 7 milimetrów i też może być księciem

Amerykańscy zoologowie odkryli w lasach Papui Nowej Gwinei najmniejszą żabę świata. Ma ona zaledwie siedem milimetrów długości.

Ma zaledwie 7 milimetrów i też może być księciemŹródło: AFP, fot: Christopher Austin
d1cribp
d1cribp

Po łacinie nazywa się Paedophryne amauensis i należy do najmniejszych kręgowców na świecie.

Siedem milimetrów długości ciała oznacza, że ma ona te same rozmiary, co zwykła mucha domowa. Żyje wśród martwych liści w leśnej ściółce.

Znalezienie żaby było nie lada wyzwaniem, mówią naukowcy, najpierw trzeba było nasłuchiwać jej cichego rechotu w bardzo głośnym na co dzień lesie.

Eksperci podkreślają, że lasy Papui Nowej Gwinei są słabo zbadane i prawdopodobnie żyje w nich jeszcze wiele nieodkrytych gatunków.

d1cribp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cribp
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj