Trwa ładowanie...

Luzowanie obostrzeń. Zmiany w zasadach funkcjonowania kościołów

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszone zostały nowe obostrzenia. Zmiany dotyczyć będą m.in. funkcjonowania kościołów.

Share
Luzowanie obostrzeń. Zmiany w zasadach funkcjonowania kościołów
Luzowanie obostrzeń. Zmiany w zasadach funkcjonowania kościołówŹródło: PAP
dr51r3h

- Już od 13 czerwca więcej osób będzie mogło być w kościołach. Połowa miejsce będzie mogła być zajęta. To jest niejako wyrównanie w stosunku do niektórych innych instytucji i tych warunków, które gdzie indziej obowiązują - powiedział Mateusz Morawiecki na czwartkowej konferencji prasowej, której tematem było luzowanie obostrzeń.

Do 13 czerwca w kościołach nadal obowiązywać będzie zasada jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

dr51r3h

Od najbliższej niedzieli w kościołach zajętych będzie mogło być 50 proc. miejsc, a od 26 czerwca limit ów zostanie zwiększony do 75 proc. Podane limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

Zobacz też: "Tylko dla zaszczepionych". Spór o przywileje w obostrzeniach

Premier podkreślał, że choć znoszone są kolejne obostrzenia, to rząd nieustannie przygląda się sytuacji epidemicznej w kraju.

dr51r3h

Uważne i ostrożne luzowanie obostrzeń

- Dane, które do nas spływają, są rzeczywiście lepsze, ale pamiętajmy, że pandemia cały czas może wybuchać w różnych miejscach. Musimy zachować czujność - stwierdził Morawiecki. - Musimy uzależniać proces pozbywania się obostrzeń od liczby zaszczepionych - dodał.

O polepszających się danych mówił również minister zdrowia. - Sytuacja epidemiczna się poprawia. Dotychczasowa ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń - stwierdził Adam Niedzielski. - Dziś średnia tygodniowa zakażeń na 100 tys. mieszkańców spadła poniżej 1, to bardzo ważne - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dr51r3h

Podziel się opinią

Share
dr51r3h
dr51r3h
Więcej tematów