Trwa ładowanie...

Łukaszenka zmienia ambasadora w Warszawie. "Niech Polska nie pręży muskułów"

Alaksandr Łukaszenka mianował Uładzimira Czuszaua nowym ambasadorem w Warszawie. Wręczając nominację prezydent zapewnił, że Polacy nie muszą się obawiać Białorusi, ale i ostrzegł, że nie będzie spokojnie patrzeć na demonstracje siły z naszej strony.

Share
Łukaszenka zmienia ambasadora w Warszawie. "Niech Polska nie pręży muskułów"
Źródło: PAP/EPA
d2morwz

Łukaszenka zaznaczył, że "Polacy to nie są obcy ludzie" i zalecał Czuszauowi, by miał to na względzie reprezentując Białoruś w Warszawie. Ocenił także, że nadchodzące lata będą decydujące dla wzajemnych, długofalowych relacji.

- Nie powiem, że w tych relacjach nie ma problemów. Jest ich wiele. Ale wszystkie są absolutnie do rozwiązania - powiedział, cytowany przez rządową agencję informacyjną Belta.

d2morwz

Polacy nie muszą się obawiać, ale...

- Żadnych zagrożeń z naszej strony Polacy niech się nie obawiają. Ale, niech nie myślą że jeśli będą wymachiwać bronią, to my będziemy na to spokojnie patrzeć - powiedział Łukaszenka. Rządzący Białorusią od niemal ćwierć wieku polityk sprecyzował, że chodzi mu m. in. o wspólne ćwiczenia wojskowe z Rosjanami.

Zobacz także: Fałszerstwo białoruskiego emeryta

Uładzimir Czuszau ostatnio odpowiadał za sprawy międzynarodowe w sekretariacie przewodniczącego Rady Republiki Michaiła Miasnikowicza. Był także ambasadorem Białorusi w Belgradzie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d2morwz

Podziel się opinią

Share
d2morwz
d2morwz
Więcej tematów