Trwa ładowanie...
08-02-2006 21:15

Łukaszenka: trójka dzieci w każdej rodzinie zapewni państwu bezpieczeństwo

Prezydent Aleksander Łukaszenka oświadczył, że każda białoruska rodzina powinna mieć co najmniej trójkę
dzieci. Na rządowej naradzie podkreślił, że państwo powinno
wesprzeć wielodzietne rodziny.

Łukaszenka: trójka dzieci w każdej rodzinie zapewni państwu bezpieczeństwoŹródło: AFP
d48dk4u
d48dk4u

Zdaniem prezydenta, białoruska ziemia może wyżywić nawet 30 mln mieszkańców, choć obecna liczba ludności jest trzykrotnie mniejsza. Przyrost naturalny należy zwiększyć, gdyż "nie można mówić o bezpieczeństwie, gdy nie będzie komu bronić ojczyzny" - powiedział Łukaszenka.

Przypomniał, że na Białorusi w sierocińcach jest 30 tys. dzieci, których rodzice żyją. W zeszłym roku zakończono pond 10 tys. spraw karnych związanych z uchylaniem się rodziców od utrzymywania dzieci. Prezydent zażądał kardynalnego rozwiązania problemu społecznego sieroctwa jeszcze w tym roku - "i to nie formalnie, lecz realnie".

Według Łukaszenki, rodziców - alkoholików lub narkomanów, którzy uchylają się od utrzymywania swych dzieci - należy umieszczać "w odpowiednich miejscach", gdzie będą pracować, a zarobione przez nich pieniądze przekazywać domom dziecka.

Na naradzie przypomniano, że dzięki programowi pomocy ciężarnym, wskaźnik śmiertelności niemowląt spadł do 6,9 na 1000 urodzeń. Szczepieniami objętych jest 99% dzieci. Łukaszenka podkreślił, że należy poświęcić uwagę państwa umocnieniu zdrowia dzieci i młodzieży, bo 13% z nich cierpi na chroniczne choroby.

Bożena Kuzawińska

d48dk4u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48dk4u
Więcej tematów