Trwa ładowanie...

Łukaszenka przerażony. Tak spowiadał się Ławrowowi, jest nagranie

- Próby zduszenia Białorusi i Rosji nie powiodły się - powiedział Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z Sergiejem Ławrowem. - Problemy związane z funkcjonowaniem Federacji Rosyjskiej w Ukrainie. Wszystko, co obiecałem, wszystko, co jest potrzebne Rosji w tym trudnym okresie. Co jest dla Rosji… Dla nas, dla Rosji i Białorusi, robimy - zapewniał białoruski dyktator. A Ławrow znowu mówił o "złym Zachodzie" oraz o pociągu pancernym.

Łukaszenka dygocze przed Ławrowem. "Zrobiliśmy wszystko" Łukaszenka dygocze przed Ławrowem. "Zrobiliśmy wszystko" Źródło: Belta
d3t9b2n

Siergiej Ławrow, rosyjski minister spraw zagranicznych przyjechał do Mińska, gdzie spotkał się z Alaksandrem Łukaszenką. Głównym tematem było wsparcie Rosji przez Białoruś.

Łukaszenka zapewnia Ławrowa

- Współpraca Moskwy i Mińska w sferze obronnej umożliwia przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom – powiedział Ławrow. Łukaszenka z kolei wielokrotnie zapewniał, że Białoruś "robi wszystko", co jest potrzebne dla Rosji.

d3t9b2n

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Brawurowy atak pilotów Mi24. Uderzyli w Rosjan rakietami S-8

- Problemy związane z funkcjonowaniem Federacji Rosyjskiej w Ukrainie. Wszystko, co obiecałem, wszystko, co jest potrzebne Rosji w tym trudnym okresie. Co jest dla Rosji… Dla nas - dla Rosji i Białorusi, robimy. Myślę, że Siergiej Fiodorowicz (białoruski minister spraw zagranicznych) szczegółowo wam o tym opowie – zapewniał Ławrowa prezydent Białorusi. Na kilku nagraniach umieszczonych w sieci widać, że Łukaszenka jest wyraźnie podenerwowany.

Białoruski dyktator twierdził także, że sankcje w żaden sposób nie wpłynęły na gospodarki obu krajów. - Jestem bardzo zaznajomiony z wynikami Rosji za poprzedni rok. Mamy mniej więcej takie same wyniki. Bardzo dobrze, że osiągnęliśmy bilans w stosunkach handlowych i gospodarczych z Federacją Rosyjską. Nawet trochę wyżej - bilans jest na korzyść Białorusi. Próby zduszenia nas, zarówno Rosji, jak i Białorusi, dzisiaj właściwie się nie powiodły - podkreślił białoruski przywódca.

Ławrow mówi o pociągu pancernym

Łukaszenka, który jest marionetką Putina, chwalił również współpracę międzyresortową. - Gdyby wszystkie nasze departamenty współpracowały w taki sam sposób, jak ministerstwa spraw zagranicznych, nie mielibyśmy żadnych problemów. I nie byłoby problematycznych kwestii. Zawsze to mówiłem. Nie tylko dzisiaj - zapewniał Łukaszenka.

d3t9b2n

Ławrow z kolei dużo mówił na temat współpracy Mińska i Moskwy w sferze obronnej, co "umożliwi przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom". - Porozumienia, które osiągają obaj prezydenci w zakresie naszej współpracy wojskowo-technicznej, wojskowej, obronnej, są bardzo, bardzo na czasie, jeśli chodzi o gotowość na jakikolwiek rozwój wydarzeń. Jesteśmy pokojowymi ludźmi, ale pociąg pancerny stoi tam, gdzie powinien - bredził Ławrow.

Nie zabrakło też propagandowych wypowiedzi dotyczących Zachodu. - Rosja i Białoruś podejmują wspólne wysiłki, aby uchronić się przed ewentualną ingerencją ze strony zachodnich sąsiadów - kontynuował szef rosyjskiego MSZ.

Mówiąc o sytuacji w Ukrainie, Ławrow stwierdził, że stanowiska Rosji i Białorusi w sprawie "celów operacji specjalnej są zbieżne". - Mamy tutaj jednolite stanowisko co do tego, jakie cele należy osiągnąć i jak zapewnić, aby ani Rosji, ani Białorusi nie zagrażali nasi sąsiedzi – podsumował Ławrow.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3t9b2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3t9b2n
Więcej tematów