Trwa ładowanie...

Łukasz Zbonikowski prezesem państwowej spółki. Były poseł PiS komentuje swoją decyzję

Łukasz Zbonikowski był jednym z posłów PiS. Teraz ma zostać prezesem spółki należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. "Ojciec był wojskowym, uzbrojeniowcem w pułku inżynieryjno-saperskim, a cały Włocławek żył wojskiem. Można powiedzieć, że wyssałem tematykę 'z mlekiem matki'" - tak ocenia swoje kompetencje.

Share
Łukasz Zbonikowski ma nową pracę. Komentuje
Łukasz Zbonikowski ma nową pracę. Komentuje Źródło: PAP
d35wen7

O tym, że Zbonikowski ma mieć nowe stanowisko, informował portal ddwloclawek.pl. Chodzi o Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. w Dęblinie, wcho­dzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., nad­zo­ro­wa­nej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Spółki Skarbu Państwa podlegają wicepremierowi Jackowi Sasinowi, który jest ministrem aktywów państwowych.

Przypomnijmy, że Łukasz Zbonikowski to były poseł PiS. Gdy pojawiły się zarzuty, że miał stosować przemoc wobec swojej żony, władze partii zdecydowały o usunięciu go z szeregów formacji.

Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

Łukasz Zbonikowski o obronności: wyssałem tematykę "z mlekiem matki"

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", politycy PiS komentują nową pracę Zbonikowskiego w następujący sposób: "Dreptał, dreptał i wydreptał u Sasina. Jarosław Kaczyński musiał dać na to zielone światło".

d35wen7

Głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany. Łukasz Zbonikowski podkreślił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że "tu nie ma mowy o jakichkolwiek koneksjach i układach politycznych", a "czynniki polityczne nie grały tu roli".

Poseł tłumaczył, że wziął udział w rekrutacji jako jeden z dziesięciu kandydatów. W połowie sierpnia miał rozmowę kwalifikacyjną przed radą nadzorczą, a 21 sierpnia otrzymał informację, że wygrał.

Zbonikowski wskazał również, że ma odpowiednie kwalifikacje, by zostać prezesem państwowej spółki związanej z obronnością. "Ojciec był wojskowym, uzbrojeniowcem w pułku inżynieryjno-saperskim, a cały Włocławek żył wojskiem. Można powiedzieć, że wyssałem tematykę 'z mlekiem matki'" - cytuje go "Gazeta Wyborcza".

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35wen7

Podziel się opinią

Share
d35wen7
d35wen7
Więcej tematów