Trwa ładowanie...
łukasz zbonikowski
+1

Poseł Łukasz Zbonikowski został wyrzucony z PiS

Toruński poseł Łukasz Zbonikowski miał stosować przemoc wobec swojej żony. PiS uznał, że nie może tolerować kogoś takiego w swoich szeregach. Wicerzecznik partii Radosław Fogiel przyznał, że decyzja została już podjęta.

Share
Poseł Łukasz Zbonikowski został wyrzucony z PiS
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d1dcdly

– Decyzja była taka, że nie znajdzie się na listach wyborczych PiS. Potwierdzam, że zapadła decyzja o usunięciu go z partii. Usunięcie odbywa się uchwałą władz okręgu i my na tę uchwałę czekamy – powiedział w rozmowie z portalem fakt24.pl wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Informator Fakt24 powiedział, że zarząd okręgu toruńskiego podjął decyzję o skreśleniu Łukasza Zbonikowskiego z list członków PiS w poniedziałek po godz. 18. - Struktury się wściekły - zaznaczył.

Pogłoski o wyrzuceniu Zbonikowskiego krążyły wśród polityków od pewnego czasu. Sytuacja stała się jasna, gdy polityk został skreślony z list partii w wyborach do Sejmu.

Zobacz także: Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości? Szef KPRM zabrał głos

Skandale obyczajowe z udziałem Łukasza Zbonikowskiego

Ale poseł nie chciał rezygnować z zasiadania w parlamencie. Założył własny komitet wyborczy i rozpoczął zbiórkę 2 tys. podpisów, które są potrzebne do zatwierdzenia jego kandydatury w wyborach do Senatu.

d1dcdly

Sąd uznał, że Łukasz Zbonikowski jest winny naruszenia nietykalności cielesnej żony. Sprawa została umorzona. "Fakt" twierdzi, że polityk pojechał razem z kochanką do Paryża za pieniądze podatników.

To nie pierwszy raz, gdy poseł jest na cenzurowanym. Przed wyborami w 2014 r. polityk został zawieszony i następnie sam złożył rezygnację z członkostwa w partii. Ale gdy został posłem, ponownie go przyjęto do PiS.

Źródłó: fakt24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dcdly

Podziel się opinią

Share
d1dcdly
d1dcdly
Więcej tematów