Trwa ładowanie...

Łukasz Szumowski: może mam przeprosić, bo za mało środków trafia do fundacji o. Rydzyka?

Minister zdrowia zapewnił z Polsat News, że jego resort dba o reklamę w różnych mediach. Nie tylko tych z Torunia. To odpowiedź na zarzuty Krzysztofa Brejzy. Polityk PO domaga się, by NIK sprawdził ministerialne dotacje dla fundacji o. Rydzyka
Share
Minister zdrowia Łukasz Szumowski odpowiada na zarzuty dot. prawie milionowej dotacji dla fundacji o. Tadeusza Rydzyka
Minister zdrowia Łukasz Szumowski odpowiada na zarzuty dot. prawie milionowej dotacji dla fundacji o. Tadeusza RydzykaŹródło: East News, Fot: Piotr Molecki/East News
d11qmy7

Pytany o ten wniosek Łukasz Szumowski przyznał, że poseł PO "lubi awanturnictwo polityczne".

- Ja się staram od tego awanturnictwa trzymać z daleka. Pochwalę nawet moich poprzedników (kardiochirurga i b. ministra zdrowia Mariana) Zembalę, byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Przygotowywali oni uchwałę, która obliguje szefa resortu zdrowia do informowania pacjentów i prowadzenia kampanii w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. To akurat się udało - podkreślił gość Polsat News.

Takim "awanturnictwem" minister zdrowia nazwał wpis Krzysztofa Brejzy. "(...) 900 tys. zł, zamiast na leczenie chorych, popłynęło do mediów o niszowej oglądalności. Wnoszę o kontrolę doraźną w MZ i w fundacji" - napisał na Twitterze polityk PO.

Szumowski dodał, że kwota niemal miliona złotych, która trafiła do fundacji o. Rydzyka, stanowi ok. 5 proc. środków, które ministerstwo przeznacza na kampanie informacyjne do mediów.

d11qmy7

- Promujemy zdrowy tryb życia. Te kampanie są widoczne i bardzo dobrze odbierane. Poprzednie działania, czyli zapraszanie pacjentów, Najwyższa Izba Kontroli krytykowała wielokrotnie i stąd ta zmiana - podkreślał minister zdrowia, odpowiadając na pytanie czy pozostałe 95 proc. ministerialnych środków trafia do innych mediów. - Oczywiście, tak to działa.

- Może powinienem przeprosić, bo troszkę za mało pieniędzy idzie dla fundacji o. Rydzyka, tylko 5 proc. w stosunku do innych dużych mediów - pytał retorycznie szef resortu zdrowia.

Rozmowę w Polsat News skomentował Krzysztof Brejza. Na Twitterze odpierał zarzuty o "awanturnictwie". - Jeśli to jest polityka awanturnicza, to polityką zgody jest zasilanie przez Ministerstwa Zdrowia fundacji Rydzyka?" - zapytał Brejza.

Źródło: polsatnews.pl

d11qmy7

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d11qmy7

Podziel się opinią

Share
d11qmy7
d11qmy7
Więcej tematów