Trwa ładowanie...
d34k0xp

Łuk triumfalny na Wiśle w Warszawie. Paweł Rabiej: Budujmy coś, co służy wszystkim

Wiceprezydent stolicy zastanawiał się, dlaczego rząd tak późno przypomniał sobie o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Mówił też o fiasku budowy muzeum w Ossowie i radził Mateuszowi Morawieckiemu, aby skupił się na np. służbie zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Paweł Rabiej skrytykował Mateusza Morawieckiego za pomysł budowy łuku triumfalnego na Wiśle
Warszawa. Paweł Rabiej skrytykował Mateusza Morawieckiego za pomysł budowy łuku triumfalnego na Wiśle (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d34k0xp

Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z internautami stwierdził, że Pomnik Bitwy Warszawskiej powinien stanąć w stolicy dawno temu. Według premiera "władze Warszawy są w tej kwestii mało kooperatywne". Monument na cześć "Cudu na Wisłą" według projektu z 2017 r. ma stanąć na rzece.

Plany premiera kolejny raz skrytykował Paweł Rabiej. - Zastanawiam się, dlaczego tak późno przypomniano sobie o setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej? - pytał na antenie Radia Plus. Wiceprezydent Warszawy przypomniał, że w Ossowie miało stanąć muzeum, ale "wszystko skończyło się wielką PiS-owską kłótnią".

d34k0xp

Polityk mówił też, że sam pomysł Mateusza Morawieckiego to "niepoważna propozycja". Rabiej przypomniał, że jest już idea upamiętnienia wydarzenia pomnikiem na placu na Rozdrożu w Warszawie, gdzie monument powstaje. - Radziłbym panu premierowi skupić się na innych problemach, z którymi zmaga się Polska np. na służbie zdrowia - zripostował.

Nad koncepcją Rady Warszawy pracuje konserwator. Wiceprezydent zapewniał, że nie będzie oszczędzana na tym monumencie. Kwota ma się zamknąć w kilku milionach złotych. - Nie chodzi o spektakularność. Budujmy coś, co służy wszystkim. Sam pomysł wybudowania pomnika na środku Wisły jest jeszcze bardziej kontrowersyjny - zakończył.

Przeczytaj: Łuk triumfalny w Warszawie może kosztować fortunę. "Projekt przygotuję za darmo"

Spór o pomnik Bitwy Warszawskiej 1920. Bielan zdumiony słowami Giertycha

d34k0xp

Źródło: Radio Plus

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34k0xp

Podziel się opinią

Share

d34k0xp

d34k0xp
d34k0xp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów