Trwa ładowanie...

Wybory samorządowe 2024. Lista kandydatów na prezydenta miasta Gorzów Wielkopolski

W niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Zgodnie z polskim systemem wyborczym, głosowanie zostanie przeprowadzone na różnych szczeblach - od gminnego po wojewódzki. W ramach tych wyborów wyłonieni zostaną przedstawiciele jednoosobowych organów wykonawczych gmin - wójtów, burmistrzów oraz prezydentów miast. Kto zatem będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta miasta Gorzów Wielkopolski?

Wybory samorządowe 2024. Wybory na prezydenta miasta Gorzów Wielkopolski.Wybory samorządowe 2024. Wybory na prezydenta miasta Gorzów Wielkopolski.Źródło: unsplash.com
d3xwfbs
d3xwfbs

W wyborach samorządowych na pięcioletnie kadencje wybrani zostaną członkowie rad gmin, powiatów, miast na prawach powiatu, sejmików województw, a także rad dzielnic m. st. Warszawa. Ponadto w całej Polsce odbędą się wybory na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Znana jest pełna lista kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta w mieście Gorzów Wielkopolski. Na kogo głos będą mogli oddać jego mieszkańcy?

Kandydaci na prezydenta miasta Gorzów Wielkopolski. Pełna lista

Listę kandydatów na prezydenta miasta Gorzów Wielkopolski opublikowała Państwowa Komisja wyborcza. Zgodnie z informacjami, przekazanymi przez organ, w mieście Gorzów Wielkopolski o urząd prezydenta ubiega się 5 kandydatów. Na kogo będą mogli zagłosować mieszkańcy 7 kwietnia?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy Wąsik i Kamiński mogą startować w wyborach? Ekspertka tłumaczy

Prezydent miasta Gorzów Wielkopolski - lista kandydatów:

  • SONDEJ Roman - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • WILCZEWSKI Piotr Krzysztof - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
  • MICZAŁ Katarzyna Anna - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TWOJE MIASTO GORZÓW
  • BACHALSKI Dariusz Jacek - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
  • WÓJCICKI Jacek Piotr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA WÓJCICKIEGO
d3xwfbs

Wybory samorządowe. Kiedy przeprowadzona zostanie druga tura?

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia 2024 roku. Lokale wyborcze będą w tym dniu otwarte od 7:00 do 21:00. W przypadku, gdy wybory na prezydenta miasta Gorzów Wielkopolski nie zostaną rozstrzygnięte, a więc żaden z kandydatów nie uzyska co najmniej połowy ważnie oddanych głosów, przeprowadzona zostanie druga tura wyborów.

Ponowne głosowanie odbędzie się dwa tygodnie po I turze wyborów samorządowych, a więc 21 kwietnia. Udział w niej wezmą dwaj kandydaci, którzy w pierwszym głosowaniu uzyskają najwyższe wyniki.

Wybory samorządowe 2024. Sprawdź najnowsze informacje. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3xwfbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwfbs
Więcej tematów