Trwa ładowanie...
d37s9tu

Lublin. Ewakuacja mieszkańców kamienicy przy Lubomelskiej 5. Znaleziono niewybuch

Przy ul. Lubomelskiej 5 w Lublinie ewakuowano mieszkańców siedmiu lokali. Musieli opuścić budynek, ponieważ w trakcie prac remontowych, na strychu pod podłogą znaleziono pocisk z II wojny światowej. Teraz niewybuchem mają zająć się saperzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lublin. Remontowana kamienica przy ul. Lubomelskiej 5
Lublin. Remontowana kamienica przy ul. Lubomelskiej 5 (google maps)
d37s9tu

Znaleziony przez pracowników budowlanych pocisk przy ul. Lubomelskiej 5 w Lublinie jest najprawdopodobniej bomba lotniczą. Natrafiono na jej ślad podczas prac polegających na przyłączeniu kamienicy do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jak informuje kurierlubelski.pl, niewybuch zobaczyła ekipa remontująca budynek, która zerwała podłogę na strychu. Pod nią znajdował się pocisk moździerzowy.

Ewakuowano łącznie pięć osób, które znajdowały się w mieszkaniach. Kazano im wyjść na ulice przed budynek, skąd obserwują dalszy rozwój sytuacji. Na miejscu pracują obecnie dwa zastępy straży pożarnej i policja. Służby czekają teraz na przyjazd grupy saperskiej z jednostki wojskowej w Dęblinie.

d37s9tu

Ewakuacja w Lublinie. Znaleziono niewybuch

Obok ewakuowanej kamienicy znajduje się Lubelski Urząd Wojewódzki. Jego pracownicy również muszą się liczyć z opuszczeniem budynku. Decyzja w tej sprawie ma zapaść ok. godz. 13:00. Wtedy właśnie na ul. Lubomelskiej 5 mają stawić się saperzy.

Sytuacja jest monitorowana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jeżeli ewakuacja się przedłuży, mieszkańcy będą mogli liczyć na zastępcze lokum.

Źródło: kurierlubelski.pl

d37s9tu

Więzienie za edukację seksualną. Adam Bielan zabrał głos: edukacja seksualna jest potrzebna

d37s9tu

Podziel się opinią

Share
d37s9tu
d37s9tu
Więcej tematów