Trwa ładowanie...

Lublin. Ewakuacja mieszkańców kamienicy przy Lubomelskiej 5. Znaleziono niewybuch

Przy ul. Lubomelskiej 5 w Lublinie ewakuowano mieszkańców siedmiu lokali. Musieli opuścić budynek, ponieważ w trakcie prac remontowych, na strychu pod podłogą znaleziono pocisk z II wojny światowej. Teraz niewybuchem mają zająć się saperzy.

Lublin. Ewakuacja mieszkańców kamienicy przy Lubomelskiej 5. Znaleziono niewybuchŹródło: google maps
d30ci22
d30ci22

Znaleziony przez pracowników budowlanych pocisk przy ul. Lubomelskiej 5 w Lublinie jest najprawdopodobniej bomba lotniczą. Natrafiono na jej ślad podczas prac polegających na przyłączeniu kamienicy do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jak informuje kurierlubelski.pl, niewybuch zobaczyła ekipa remontująca budynek, która zerwała podłogę na strychu. Pod nią znajdował się pocisk moździerzowy.

Ewakuowano łącznie pięć osób, które znajdowały się w mieszkaniach. Kazano im wyjść na ulice przed budynek, skąd obserwują dalszy rozwój sytuacji. Na miejscu pracują obecnie dwa zastępy straży pożarnej i policja. Służby czekają teraz na przyjazd grupy saperskiej z jednostki wojskowej w Dęblinie.

Ewakuacja w Lublinie. Znaleziono niewybuch

Obok ewakuowanej kamienicy znajduje się Lubelski Urząd Wojewódzki. Jego pracownicy również muszą się liczyć z opuszczeniem budynku. Decyzja w tej sprawie ma zapaść ok. godz. 13:00. Wtedy właśnie na ul. Lubomelskiej 5 mają stawić się saperzy.

d30ci22

Sytuacja jest monitorowana przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jeżeli ewakuacja się przedłuży, mieszkańcy będą mogli liczyć na zastępcze lokum.

Źródło: kurierlubelski.pl

Więzienie za edukację seksualną. Adam Bielan zabrał głos: edukacja seksualna jest potrzebna

d30ci22
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30ci22
Więcej tematów