Trwa ładowanie...
de19o32

Znaleźli potężny niewybuch. Przynieśli go do domu

Do zdarzenia doszło w Radzyniu Podlaskim. "Mundurowi ewakuowali mieszkańców domu i zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania" - informuje lubelska policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pocisk pochodzi z okresu II wojny światowej.
Pocisk pochodzi z okresu II wojny światowej. (Policja)
de19o32

Policjanci zostali poinformowani przez 61-letnią kobietę, że w piwnicy swojego domu natrafiła na przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce wysłano policjanta z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Ten potwierdził, że chodzi o pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej i może on stanowić duże zagrożenie.

de19o32

Mundurowi ewakuowali mieszkańców domu i zabezpieczyli niewybuch do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Jak się okazało niewybuch do piwnicy domu przyniósł 33-letni syn kobiety.

Zobacz także: Lichocka: ten pan jest ignorantem. Posłanka PiS odpowiada Kierwińskiemu ws. dziennikarzy

Pole rażenia do kilkuset metrów

Lubelscy policjanci przypominają: "Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć".

de19o32

"O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów" - podkreślają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de19o32

Podziel się opinią

Share

de19o32

de19o32
Więcej tematów