Trwa ładowanie...

Haczyk w loterii szczepionkowej? Są nowe informacje

Co prawda dopiero w przyszłym tygodniu rząd ma ogłosić zasady dotyczące loterii szczepionkowej, jednak pewne informacje wyciekły już do mediów. Nieoficjalnie mówi się o tym, że w loterii wezmą udział także zaszczepieni jedną dawką. Ma jednak obowiązywać pewien haczyk.

Share
Loteria szczepionkowa. Są nowe informacje i pewien haczyk
Loteria szczepionkowa. Są nowe informacje i pewien haczykŹródło: Pixabay
dsui6on

Już w przyszłym tygodniu poznamy zasady, jakie będą obowiązywały w loterii szczepionkowej, którą jakiś czas temu zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień - Michał Dworczyk.

Loteria szczepionkowa. Nowe informacje

Loteria szczepionkowa ma być częścią akcji profrekwencyjnej i zachęcić Polaków do przyjmowania szczepionki na COVID. Loteria ma ruszyć już 1 lipca.

dsui6on

Jak informuje fakt.pl, w loterii szczepionkowej będzie mógł wziąć udział każdy, kto przyjmie przynajmniej jedną dawkę szczepionki na COVID. Wcześniej konieczne będzie jednak wyrażenie zgody na udział w loterii.

Szczepienie na COVID-19. Niepokojący sondaż. Bartosz Arłukowicz komentuje

Taką zgodę na udział w loterii szczepionkowej będzie można wyrazić poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc osobiście na infolinię Narodowego Programu Szczepień.

Co można wygrać w loterii szczepionkowej? Osoby, które przyjmą preparat, mają mieć aż cztery szanse na zwycięstwo. Co 2000 osoba otrzymywać będzie 500 zł, raz w tygodniu losowane będzie 50 tys. zł, raz w miesiącu - 100 tys. zł i mniejsze toyoty hybrydowe, a w finałowym losowaniu można wygrać nawet milion złotych i dużą hybrydową Toyotę C-HR.

dsui6on

Loteria szczepionkowa. Pojawi się pewien haczyk?

Portal nieoficjalnie dowiedział się jednak, że w regulaminie znajdzie się pewien haczyk. Ten ma dotyczyć możliwości udziału w losowaniu najcenniejszych nagród. O te powalczyć mają tylko te osoby, które zostaną w pełni zaszczepione. Na razie jest to ponad 8,6 mln Polaków.

Dodatkowo w loterii szczepionkowej najprawdopodobniej nie będą mogły wziąć udziału wszystkie zaszczepione osoby, a to przez ustawę o grach hazardowych, która zakazuje udziału nieletnich w tego tupu przedsięwzięciach.

W takim przypadku w zabawie nie wzięliby udziału nastolatkowie w wieku od 12 do 17 lat, którzy również mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsui6on

Podziel się opinią

Share
dsui6on
dsui6on
Więcej tematów