Trwa ładowanie...
d2e8pt8

Lokale wyborcze Łódź. Do której będą otwarte lokale wyborcze i jak głosować w wybory 2019?

Jak sprawdzić, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy na wybory parlamentarne 2019? W jakich godzinach będą czynne lokale wyborcze i jak głosować. Poniżej odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z wyborami 2019.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lokale wyborcze Łódź. Do której będą otwarte lokale wyborcze i jak głosować w wybory 2019?
Lokale wyborcze Łódź. Do której będą otwarte lokale wyborcze i jak głosować w wybory 2019? (iStock.com)
d2e8pt8

Jak znaleźć swój lokal wyborczy? To pytanie tuż przed wyborami parlamentarnymi 2019 zadaje sobie wielu wyborców. Sprawdzenie, gdzie jest twój lokal wyborczy, jest bardzo ważne, ponieważ tylko w tym lokalu będziesz mógł oddać swój głos.

Informacje o tym, gdzie możesz głosować, najczęściej pojawiają się na tablicach ogłoszeń ulokowanych na klatkach schodowych w blokach, a także przy lokalach wyborczych. Jeżeli nie chcesz wędrować od lokalu do lokalu, możesz sprawdzić w internecie, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.

Wystarczy wejść na stronę wybory.gov.pl w zakładkę "wyszukiwarka obwodów". W pasku wyszukiwania należy podać swój adres zameldowania. W zamian system wyświetli dokładny adres twojego lokalu wyborczego.

d2e8pt8

Lokal wyborczy można odnaleźć również ręcznie. Wystarczy, że w zakładce "wyszukiwarka obwodów" zamiast podawać adres zameldowania, wybierzesz na mapce lub w tabelce z prawej strony swoje województwo, powiat, a na koniec miasto, w którym mieszkasz, po czym w tabelce sprawdzisz spis lokali wyborczych w twoim mieście.

Dla ułatwienia poniżej zamieszczamy link do lokali wyborczych w Łodzi i województwie Łódzkim
Lokale wyborcze w Łodzi
Lokale wyborcze w województwie Łódzkim

Jak głosować w wybory 2019?

Procedura głosowania podczas wyborów 2019 będzie bardzo prosta. Na karcie do głosowania trzeba będzie wstawić znak "X" w kratce obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu.

d2e8pt8

Głos nieważny to taki, w którym na karcie do głosowania znak "X" będzie wstawiony w więcej niż jednej kratce, linie w znaku "X" muszą krzyżować się wewnątrz kratki obok nazwiska kandydata, a nie poza nią. Zaznaczenie kandydata poprzez inną formę niż "X" nie będzie brane pod uwagę. Jeżeli na karcie do głosowania nie wstawisz "X" w żadnej kratce, twój głos również będzie nieważny.

Pamiętaj również, że żeby odebrać kartę do głosowania, będziesz musiał przedstawić komisji swój dokument tożsamości. Może nim być paszport, dowód osobisty, prawo jazdy, a w przypadku uczniów również legitymacja szkolna. Jeżeli nie okażesz dokumentu tożsamości, nie będziesz mógł zagłosować.

W lokalu wyborczym otrzymasz dwie karty do głosowania. Na jednej z nich będzie lista kandydatów do Sejmu, na drugiej lista wyborcza do Senatu.

d2e8pt8

Podziel się opinią

Share
d2e8pt8
d2e8pt8
Więcej tematów