Trwa ładowanie...
d1yroej

Łódź. Próbował porwać 6-latkę. Litwin aresztowany

65-letni obywatel Litwy, który próbował porwać w Łodzi 6-letnią dziewczynkę został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódź. Aresztowano Litwina, który próbował porwać dziecko.
Łódź. Aresztowano Litwina, który próbował porwać dziecko. (x)
d1yroej

Nakaz tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wydał Sąd w Łodzi. Prokuratura Okręgowa poinformowała, że podejrzany o próbę uprowadzenia 6-latki Litwin usłyszał zarzut dotyczący usiłowania pozbawienia wolności dziecka.

Za popełniony czyn obcokrajowiec może trafić do więzienia na 5 lat.

Do próby uprowadzenia dziewczynki doszło 31 stycznia około godz. 11.00. Sześciolatka wraz z matką znajdowały się wówczas na dworcu PKS Łódź-Fabryczna, skąd miały zamiar pojechać do domu znajdującego się poza miastem.

d1yroej

Zobacz także: Zatrzymanie podejrzanego o porwanie Amelki

Gdy kobieta zostawiła na chwilę dziecko obok ławki i poszła sprawdzić rozkład jazdy pociągu, wtedy do dziewczynki podszedł 65-letni mężczyzna i złapał ją za rękę, próbując zabrać dziecko ze sobą.

- W pewnym momencie kobieta oddaliła się na chwilę, pozostawiając dziewczynkę na ławce. Poszła w kierunku rozkładu jazdy, aby sprawdzić możliwe połączenia. Wówczas obserwujący dziecko mężczyzna podszedł do niego, chwycił je za rękę i energicznie próbował się z nim oddalić – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

d1yroej

Dzięki krzykom 6-latki matka natychmiast ruszyła jej na pomoc, a aresztowany Litwin puścił dziecko i oddalił się w nieznanym kierunku. Dzięki nagraniom z monitoringu i ustaleniom policji udało się namierzyć obcokrajowca.

W czasie składania wyjaśnień 65-latek nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego próbował uprowadzić dziecko. Litwin nie przyznał się także do stawianych mu zarzutów.

- Złożył wyjaśnienia, w których nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego postępowania. Twierdzi, że jego matka, z którą rzekomo był na dworcu, zauważyła kobietę i dziewczynkę, kazała mu do nich podejść, żeby z nimi pożartować - wyjaśnił prokurator.

Przeczytaj również: Małopolska. 49-latek rzucił się z nożem na trzy osoby
Przeczytaj również: 33-latek zeznał, że zaatakował go nieznany nożownik. Okazało się, że to wkurzona żona

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1yroej

Podziel się opinią

Share

d1yroej

d1yroej
Więcej tematów