Trwa ładowanie...
d4mykb0

Lód z dachu ciężarówki spadł na jadące auto. Pasażerka jest w szpitalu

Bryła lodu spadła z dachu jadącej ciężarówki wprost na przednią szybę poruszającego się za nią mercedesa. Lód roztrzaskał szybę i spadł na pasażerkę osobowego pojazdu. Kobieta trafiła do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lód roztrzaskał szybę i spadł na pasażerkę osobowego pojazdu.
Lód roztrzaskał szybę i spadł na pasażerkę osobowego pojazdu. (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d4mykb0

Pasażerka osobowego mercedesa może mówić o dużym szczęściu - poinformowała Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Nieusunięta pokrywa lodowa leżąca na na dachu ciężarówki osunęła się i spadła na przednią szybę mercedesa z taką siłą, że przecięła szybę i wpadła do środka pojazdu, którym podróżowała 41-latka. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Sytuacja zdarzyła się w gminie Stawiszyn, na drodze krajowej nr 25 w kierunku Zbierska. Przed dotkliwymi obrażeniami kobietę ocaliło to, że lód w chwili uderzenia rozbił się na mniejsze kawałki.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję. 36-letni kierowca ciężarówki został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

d4mykb0

Bez zimówek daleko nie dojedziesz

Policjanci przypominają kierowcom pojazdów ciężarowych, aby w okresie zimowym zadbali o usunięcie lodu ze swoich pojazdów. Spadające z przyczep i naczep kawałki lodu stwarzają duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Art. 66 Prawa o Ruchu Drogowym nakłada na kierowcę obowiązek utrzymania pojazdu w takim stanie, aby korzystanie z niego "nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę".

Źródło: KMP Kalisz

d4mykb0

Podziel się opinią

Share

d4mykb0

d4mykb0
Więcej tematów