Trwa ładowanie...

Lockdown w Polsce. Będą kary za wyjazd zagraniczny? Minister zabrał głos

Sytuacja w Polsce jest na tyle alarmująca, że rząd zdecydował się wprowadzić kolejne obostrzenia. Padło pytanie, czy śladem Wielkiej Brytanii także u nas będą kary za wyjazd zagraniczny. Minister Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie.

Share
Koronawirus w Polsce. Będą kary za wyjazdy zagraniczne?
Koronawirus w Polsce. Będą kary za wyjazdy zagraniczne?Źródło: East News
d1nkj8p

Ministerstwo Zdrowia przekazało w czwartek najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa. To aż 34 151 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia w ciągu ostatniej doby. Z powodu COVID-19 zmarło 520 osób.

Rząd wprowadza od soboty nowe obostrzenia w całym kraju. Czy można wyjechać za granicę?

d1nkj8p

W ostatnich dniach ogromne kary za nieuzasadnione podróże zagraniczne wprowadza Wielka Brytania. Tam każda próba wyjazdu za granicę z Anglii bez uzasadnionego powodu, jak praca, nauka czy ważne sprawy rodzinne, zagrożona będzie karą w wysokości 5 tys. funtów. Przewidują to nowe przepisy epidemiczne, które w czwartek mają zostać przyjęte przez Izbę Gmin.

O to, czy Polska pójdzie także tym śladem, był pytany minister zdrowia Adam Niedzielski. - Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej - stwierdził. Przyznał, że w tej chwili nie ma rozmów o takim rozwiązaniu, ale "ono absolutnie nie jest wykluczone".

Podkreślił jednocześnie, że taki wyjazd jest "głęboko ryzykowny". - Uważam, że jest to też w pewnym sensie niestosowne wobec tej części społeczeństwa, która bierze się na siebie ciężar walki z koronawirusem - powiedział Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje

Rząd przedstawił w czwartek nowe obostrzenia, które będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, również w Wielkanoc.

d1nkj8p

Ograniczenia w sklepach, zamknięte przedszkola, żłobki, wielkopowierzchniowe markety meblowe i budowlane, salony kosmetyczne, fryzjerskie oraz obiekty sportowe - to nowe obostrzenia obowiązujące od 27 marca.

Nowe obostrzenia to m.in. zmniejszenie liczby osób, które będą mogły przebywać w kościele w trakcie mszy i innych uroczystości. Teraz będzie to 1 osoba na 20 mkw przy zachowaniu 1,5 metra odstępu od innych osób.

Wielkanoc 2021. Oto, co rekomenduje minister zdrowia Adam Niedzielski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1nkj8p

Podziel się opinią

Share
d1nkj8p
d1nkj8p
Więcej tematów