Trwa ładowanie...

Lockdown na Wielkanoc? Rząd stawia sprawę jasno

Jak będą wyglądały restrykcje na Wielkanoc 2021? Rząd podjął decyzję i w czwartek przedstawił nowe obostrzenia dla całej Polski. Premier i minister zdrowia zwrócili się z apelem do Polaków.

Co z Wielkanocą? Nowe obostrzenia rządu. Znamy szczegółyCo z Wielkanocą? Nowe obostrzenia rządu. Znamy szczegółyŹródło: East News, fot: Anna Golaszewska
d2j4h1q
d2j4h1q

Rząd przedstawił w czwartek nowe obostrzenia, które będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, również w Wielkanoc

Wielkanoc 2021. Nowe obostrzenia. Jest decyzja rządu

- Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie od początku epidemii koronawirusa w Polsce. Zbliżamy się do granicy, za którą nie będziemy mogli już dalej leczyć zakażonych pacjentów - podkreślił Mateusz Morawiecki.

- Chcę zaapelować do ludzi, by te święta Wielkanocne spędzić w gronie najbliższej rodziny. To trudna decyzja, bo te święta mają przynosić radość, ale podkreślę, walczymy o zdrowie i życie obywateli - powiedział premier.

Wielkanoc 2021. Oto, co rekomenduje minister zdrowia Adam Niedzielski

Jak wynika z decyzji rządu, zamknięcia kościołów na Wielkanoc nie będzie. Nowe obostrzenia to m.in. zmniejszenie liczby osób, które będą mogły przebywać w kościele w trakcie mszy i innych uroczystości. Teraz będzie to 1 osoba na 20 mkw przy zachowaniu 1,5 metra odstępu od innych osób.

d2j4h1q

Lockdown w Polsce. Wielkanoc 2021 z nowymi obostrzeniami

Nowe obostrzenia na Wielkanoc w związku z obiektami religijnymi wejdą w życie już 27 kwietnia (sobota) i będą obowiązywały do piątku 9 kwietnia.

- Ważną kwestią jest Wielkanoc. Zalecamy, by spędzić te święta w gronie domowników. Ważnym zagadnieniem jest także kwestia tego okresu dwóch tygodni, gdy widzimy, że miejsca pracy są głównym ogniskiem zakażeń. Rekomendujemy, by stanowczo przejść na pracę zdalną - dodał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia. Totalny lockdown. Jest apel ws. Wielkanocy KPRM
Nowe obostrzenia. Totalny lockdown. Jest apel ws. WielkanocyŹródło: KPRM

Nowe obostrzenia na Wielkanoc. Szczere słowa w programie WP

Z wcześniejszych doniesień, o których informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, wynikało, że rząd będzie apelował do Polaków o unikanie kontaktów w okresie Wielkanocy. Zdaniem rządu, miałyby to być "ostatnie święta, które musimy spędzać w odosobnieniu".

d2j4h1q

- Zdaję sobie sprawę z sytuacji, rozterek. Mamy trochę inną sytuację niż przy poprzednich świętach. Część z nas jest już zaszczepiona, przygotowaliśmy rozwiązanie, że te osoby nie wliczają się do limitów 5-osobowych, które zostały wyznaczone regulacjami obostrzeniowymi - mówił w programie Wirtualnej Polski "Tłit" minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zamknięcie kościołów na Wielkanoc? Apel duchownych

Z doniesień wynikało też, że zamknięcie kościołów na Wielkanoc nie będzie miało miejsca. W trosce o przestrzeganie obostrzeń polscy biskupi po spotkaniu z ministrem Adamem Niedzielskim wydali w tej sprawie apel do duchownych.

"Apelujemy do wszystkich proboszczów o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dot. liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach" - pisali w środę hierarchowie.

d2j4h1q

Nowe obostrzenia na Wielkanoc wynikają z drastycznego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Za nie, w większości, odpowiada brytyjska mutacja COVID-19. W ciągu ostatniej doby przybyło 34 151 nowych przypadków. Zmarło 520 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2j4h1q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j4h1q
Więcej tematów