Trwa ładowanie...
dw3rmyn

List byłych prezydentów. "Stajemy wspólnie przeciw Kaczyńskiemu"

"W obliczu zagrożenia wynikającego z serii antydemokratycznych i niekonstytucyjnych decyzji rządu PiS stajemy w obronie podstawowych wolności należnych każdemu człowiekowi i obywatelowi RP" – piszą w liście otwartym Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
List byłych prezydentów. "Stajemy wspólnie przeciw Kaczyńskiemu"
(East News)
dw3rmyn

Sygnatariusze listu, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej" piszą, że walczą o wartości demokratycznego państwa prawa i konstytucji. Nie godzą się też na "odbieranie podstawowych swobód obywatelskich i wolności zgromadzeń. Sprzeciwiamy się wyprowadzeniu Polski z UE".

Byli prezydenci sprzeciwiają się "fali agresji i nietolerancji zalewającej Polskę" oraz wykorzystywaniu ofiar katastrofy smoleńskiej do celów politycznych.

Resort sprawiedliwości kontra sędziowie. Jak się powołuje sędziów w Europie?

"Apelujemy do wszystkich, którym bliskie są te wartości, o zaangażowanie", bez względu na przynależność partyjną. Jak argumentują, przegrana "bitwa" o Sąd Najwyższy spowoduje, że PiS z Jarosławem Kaczyńskim będą mieli wręcz dyktatorską władzę.

"Stajemy wspólnie przeciw Kaczyńskiemu, gdyż przyszłe pokolenia nie wybaczą nam grzechu zaniechania i tchórzostwa" - tak kończą swój list byli prezydenci oraz m.in. Leszek Balcerowicz, Jan Lityński, Monika Płatek, Jerzy Stępień, Andrzej Rzepliński, Magdalena Środa i Władysław Frasyniuk.

dw3rmyn

Podziel się opinią

Share
dw3rmyn
dw3rmyn
Więcej tematów