Trwa ładowanie...
d45nygn

Liroy, Różal i Bonus w Sejmie. Chcą zmiany ustawy

W Sejmie było już wszystko? Błąd. Na briefingu pojawił się dzisiaj wytatuowany od stóp do głów Marcin Różalski, a także raper Bonus oraz niesłusznie skazany kibic Legii Maciej Dobrowolski. Razem z Piotrem Liroyem-Marcem chcą zmian w ustawie o "małym" świadku koronnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin "Różal" Różalski pojawił się w Sejmie, by zwrócić uwagę na patologie w ustawie o "małym" świadku koronnym
Marcin "Różal" Różalski pojawił się w Sejmie, by zwrócić uwagę na patologie w ustawie o "małym" świadku koronnym (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d45nygn

Były zawodnik MMA o pseudonimie "Różal" budził w środę w Sejmie grozę, ale i zainteresowanie. Różalski pojawił się w gmachu na Wiejskiej, by odpowiedzieć o patologiach związanych z ustawą o tzw. małym świadku koronnym.

Jak mówił na sejmowym briefingu Piotr Liroy-Marzec, wiarygodność osoby, która otrzyma taki status, nie jest przez nikogo weryfikowana. - Nie musi udowadniać swoich zeznań, a co za tym idzie, może mówić, co chce i oczernić każdego. Również państwa, jeśli nadepnęliście mu na odcisk - powiedział poseł.

Ustawa o "małym" świadku koronnym

d45nygn

Liroy-Marzec przekonuje, że zeznania "małych" świadków koronnych nie mogą być jedynym dowodem do wyroków skazujących lub aresztowania, jak ma to miejsce obecnie. Jak tłumaczył, skruszeni przestępcy boją się wskazywać swoich kolegów, a licząc na złagodzenie wyroku, wskazują ludzi przypadkowych, lub tych, których chcą zniszczyć.

- Wszyscy znamy przypadek pana Komendy. A niewinnych ludzi, którym niesłuszny pobyt w więzieniu złamał życie, jest wiele więcej - mówił poseł. Jednym z nich jest Oliwier Roszczyk, raper znany jako Bonus RPK. Jak przekonuje, został pomówiony przez multirecydywistę, za co sąd skazał go na 5,5 roku więzienia i ponad pół miliona zł grzywny.

Zobacz także: Andruszkiewicz cieszy się z pochwały od "Różala"

Projekt popierają wszyscy posłowie niezrzeszeni, kluby Kukiz’15 i PSL, inicjatorzy do końca dnia czekają też na podpisy parlamentarzystów PO.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45nygn

Podziel się opinią

Share

d45nygn

d45nygn
Więcej tematów