Trwa ładowanie...

Lider Ku Klux Klan: Trump wygrał dzięki nam

"Nasi ludzie odegrali olbrzymią rolę w wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - napisał na Twitterze były lider rasistowskiej organizacji Ku Klux Klan, David Duke.
Share
Lider Ku Klux Klan: Trump wygrał dzięki nam
Źródło: PAP/EPA
d46ylwn

Duke w kampanii wyborczej udzielił wsparcia Trumpowi. Nowy prezydent USA zdobył akceptację tej części elektoratu wieloma wypowiedziami silnie nacechowanymi szowinizmem, rasizmem i seksizmem. Odwoływanie się do silnej Ameryki, zamkniętej na imigrantów i gardzącej słabymi ludźmi zdobyło spore poparcie w środowiskach związanych z Ku Klux Klanem. Duke napisał na swoim Twitterze, że "Donald Trump ma szansę zostać najlepszym prezydentem Stanów Zjednoczonych w historii".

David Duke wcześniej twierdził, że głosowanie przeciwko Trumpowi jest "zdradą swojego dziedzictwa".

d46ylwn

W trakcie kampanii wyborczej sztab Trumpa odciął się od wsparcia Ku Klux Klanu. Entuzjastyczny artykuł na jego cześć zamieścił organ osławionej rasistowskiej organizacji „The Crusader”. Kandydat Partii Republikańskiej odciął się jednak od tego ugrupowania i jego gazety. "Pan Trump potępia nienawiść we wszelkiej formie. Ta publikacja jest odrażająca. Ich poglądy nie reprezentują milionów Amerykanów, którzy są zjednoczeni w poparciu naszej kampanii" - głosiło oświadczenie sztabu Trumpa. Nie zmniejszyło to jednak sympatii tej rasistowskiej organizacji do republikanina.

David Duke określił ogłoszenie zwycięstwa Trumpa jako "jedną z najbardziej ekscytujących nocy" jego życia.

d46ylwn

Podziel się opinią

Share
d46ylwn
d46ylwn
Więcej tematów