WP

Lider kapeli grającej na marszach KOD unika odsiadki. Szuka go policja

Konrad M. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za handel kobietami. Mężczyzna powinien być w więzieniu, ale mimo kilkukrotnych wezwań nie stawił się w zakładzie karnym, aby odbyć karę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja poszukuje lidera Kapeli grającego na marszach KOD, który unika odbycia kary
Policja poszukuje lidera Kapeli grającego na marszach KOD, który unika odbycia kary (East News, Fot: Damian Klamka)
WP

Lider kapeli grającej na marszach KOD usłyszał w lutym prawomocny wyrok za handel kobietami. Został skazany na 4,5 roku więzienia. Grupa, w której działał, miała zwerbować blisko sto kobiet w luksusowych restauracjach i hotelach, a potem zmuszać je do pracy w klubach nocnych we Włoszech oraz Grecji. Konrad M. został oskarżony przez prokuraturę o kierowanie grupą przestępczą, handel ludźmi i fałszowanie dokumentu.

Mężczyzna złożył wniosek o odroczenie kary, który został odrzucony przez sąd. Lider kapeli grającej na marszach KOD był kilkukrotnie wzywany, aby stawić się w areszcie celem odbycia kary, jednak bezskutecznie. Jak podaje portal "Do Rzeczy" pod koniec maja do policji wpłynął wniosek o rozpoczęcie poszukiwań Konrada M. i jego doprowadzenie do zakładu karnego.

WP

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak zdradza, że jeśli lider kapeli grającej na marszach KOD będzie nadal przebywał na wolności i uchylał się od stawienia w więzieniu, wtedy może zostać za nim wydany list gończy. Konrad M. przekonuje, że złożył kasację do Sądu Najwyższego i czeka na werdykt. Według prawników to nie pozwala na unikanie kary więzienia.

Zobacz także: „Czy PO wie, co robi?”. Rozenek-Majdan na konferencji Platformy w Sejmie

WP

Źródło: dorzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP