Trwa ładowanie...

Lider Hezbollahu o Donaldzie Trumpie: idiota mieszka w Białym Domu

Hassan Nasrallah, lider Hezbollahu, powiedział, że Donald Trump pokazał prawdziwą twarz Stanów Zjednoczonych. W przemówieniu transmitowanym przez telewizję stwierdził, że cieszy go, że „idiota mieszka w Białym Domu”.

Share
Lider Hezbollahu o Donaldzie Trumpie: idiota mieszka w Białym Domu
Źródło: AFP, fot: PATRICK BAZ
d4jnj5c

Hassan Nasrallah w przemówieniu na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie i samej organizacji powiedział, że jest optymistycznie nastawiony do prezydentury Donalda Trumpa.

Według niego, Donald Trump zdjął maskę hipokryzji z polityki Stanów Zjednoczonych, ponieważ za czasów Baracka Obamy USA „mówiły piękne słówka, nakładały sankcję i bombardowały cywilów”. Teraz tą twarz określił jako „wstrętną, przestępczą, niesprawiedliwą i rasistowską”.

Hezbollah to organizacja libańskich szyitów mająca związki z Iranem. USA uznają ją za organizację terrorystyczną, ponieważ jej zbrojne skrzydło jest odpowiedzialne za przeprowadzanie zamachów terrorystycznych. Właśnie z tego powodu, sąd w Izraelu nakazał opróżnienie zbiornika amoniaku w Haifie, ponieważ mógłby stać się celem ataku rakietowego z terytorium Libanu.

Natomiast Unia Europejska nie uznaje całej całego Hezbollahu, który tworzy rząd w Libanie, za organizację terrorystyczną, ale tylko jej zbrojne ramię.

d4jnj5c

Podziel się opinią

Share
d4jnj5c
d4jnj5c
Więcej tematów