Trwa ładowanie...
d1isqe5
d1isqe5

Libia: na ratunek oskarżonym o zarażanie AIDS


Próba poprawy sytuacji bułgarskiego lekarza i pięciu pielęgniarek, oskarżonych o celowe zarażenie przy transfuzji wirusem AIDS 393 libijskich dzieci, jest celem kolejnej podróży szefa bułgarskiej dyplomacji do Libii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1isqe5

Minister spraw zagranicznych Bułgarii Sołomon Pasi przebywa z dwudniową "wizytą dobrej woli" w Libii, aby wręczyć zarażonym dzieciom, przebywającym w szpitalu w Benghazi, słodycze i zabawki oraz starać się przekonać libijskie władze, że zakażenie nie nastąpiło z winy bułgarskiego personelu medycznego. Bułgarom grozi kara śmierci.

Po raz pierwszy Pasi odwiedził Libię w grudniu 2001 r. Odniósł pewien sukces: przyjął go szef państwa, Maummar Kadafi, a oczekujący na proces Bułgarzy, po trzech latach gehenny w libijskim więzieniu zostali przeniesieni cztery miesiące temu do aresztu domowego.

W wyniku pierwszej wizyty Pasi uzyskał także zapewnienie, że sprawa sześciorga Bułgarów nie będzie rozpatrywana przez "trybunał ludowy", lecz przez zwykły sąd, co oznacza prawdopodobnie, że zmieniono kwalifikację czynu i Bułgarzy nie są już oskarżani o spisek w celu obalenia libijskiego przywódcy. (reb)

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów