Trwa ładowanie...

Lexus i hektary ziemi. Ogromny majątek Kołodziejczaka z Agrounii

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, która w ostatnim czasie zasłynęła ostrymi protestami i przerodziła się w partię polityczną, zdradził swój majątek. Zyskujący na popularności rolnik ma się czym pochwalić. Posiada on bowiem m.in. prawie nowego Lexusa oraz kilkanaście hektarów ziemi.

Lexus i hektary ziemi. Ogromny majątek Kołodziejczaka z AgrouniiŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3riaua
d3riaua

Michał Kołodziejczak ma 33 lata, ale mimo młodego wieku zgromadził już pokaźny majątek. W rozmowie z Onetem przyznał, że posiada czteroletniego Lexusa, który kosztował go 150 tys. złotych. - Ale są droższe samochody - stwierdził lider Agrounii.

- Z perspektywy miejskiej, może się wydawać, że rolnik musi mieć gumowce i jeździć starym Ursusem - dodał ironicznie.

Michał Kołodziejczak. Ogromny majątek

Wschodzący polityk ma również znaczne połacie ziemi. - Jak kupię te trzy hektary, na które ostatnio odkładałem, to będę miał 20 - stwierdził Michał Kołodziejczak, zaznaczając przy tym, że gospodarstwo prowadzi wspólnie z ojcem i bratem, a wspomniany areał to tylko część należąca do niego.

Rodzinne włości są więc jeszcze znacznie większe. - Pracujemy razem, ale każdy ma swoje osobne rozliczenia - zapewnia lider Agrounii.

d3riaua

Michał Kołodziejczak podkreśla jednak, że część majątku ma na kredyt. - Większość rolników ma kredyty, inaczej nie da się prowadzić tej działalności - powiedział.

- Spłacam kwartalnie. Kilkanaście tysięcy złotych - dodał.

Zobacz także: To nie koniec protestów. Będzie blokada na granicy

Polityczne plany

Michał Kołodziejczak po godzinach pracy w gospodarstwie wyprowadza rolników na barykady, a ostatnio nawet Agrounia przyłączyła się do strajku medyków. Lider ruchu, który niedawno stał się partią, został więc zapytany o przyszłość.

d3riaua

W tym kontekście Kołodziejczak podkreślił, że chce równowagi w gospodarce i nie plasuje siebie w kategoriach "socjalista" czy "wolnorynkowiec". - Ja jestem za tym, żeby utrzymać produkcję w kraju. Utrzymać dostęp do rodzimego produktu. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. To nazywa się bezpieczeństwo żywnościowe - stwierdził.

Polityk wskazał również, że chce zerwać z monopolem supermarketowych gigantów, jak Lidl czy Biedronka, które - według niego - wypaczają rynek żywnościowy w Polsce. - Nie może być tak, że strategicznym dostawcą do supermarketów może być jeden czy, co najwyżej, dwa podmioty. Widzimy wyzysk na każdym kroku - mówił.

Odważna deklaracja

Chce on w związku z tym wprowadzenia przepisów, że "w sklepach, które mają 8 czy 10 proc. udziału w rynku, jeden pośrednik będzie mógł dostarczyć 20, może 25 proc. konkretnego produktu".

d3riaua

- Dość supermarketów w miastach i wioskach. Wyznaczamy tereny, gdzie one mogą być, a zostawiamy miejsce dla małych sklepów rodzinnych. Za chwilę w Polsce będzie 10 tys. Żabek. To one zabijają wolny rynek. Przez duże sieci handlowe, dobytek całego życia tracą rodzinne firmy, prowadzące na przykład małe sklepy spożywcze. Tracą też lokalne rynki. Wysysany jest z nich na olbrzymią skalę kapitał, który mógłby tam na miejscu służyć społeczności lokalnej - podkreślił lider Agrounii.

Źródło: Onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3riaua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3riaua
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj