Trwa ładowanie...

"Wracamy do współrządzenia". Radość w sztabie Lewicy

Według wyników exit poll IPSOS za tvn24.pl Lewica zdobyła 8,6 proc głosów. Bez względu, jakie są liczby - one się muszą potwierdzić - Lewica wraca do współrządzenia - powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Włodzimierz CzarzastyWłodzimierz CzarzastyŹródło: PAP, fot: PAP/Albert Zawada
d4kd0q8
d4kd0q8

- Proszę państwa. Powiem wam tak. 8 lat temu był taki moment, że Lewica wypadła z parlamentu. Mam dwie osobiste satysfakcje życiowe. Razem z tą ekipą wróciliśmy do parlamentu. Bez względu, jakie są liczby - one się muszą potwierdzić - Lewica wraca do współrządzenia - stwierdził Włodzimierz Czarzasty.

- Wiecie co to znaczy? Chce wam powiedzieć, że nikt nam tego nie zabierze. Nie ma takich możliwości. Nasze postulaty będą wprowadzane w życie. Po to jest partia, żeby zdobywać władzę. Po to jesteśmy. Wszyscy wiedzą, że bez nas nie da się stworzyć rządu, tak samo jak bez Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej. Taka pewność daje mandat, żeby dowozić nasze tematy. Mówiliśmy, że umiemy to robić. Będziemy gwarancją, żeby realizować te postulaty, które niejednokrotnie zgłaszaliśmy - mówił.

- Poczekajmy na wyniki. Nie było nigdy takiej frekwencji. Wszystkie modele, które są teraz wyliczone, są niedoszacowane. Nie wiadomo jednak w którą stronę. Wiadomo jednak, że będziemy współrządzili. I teraz sobie pomyślcie i ten uśmiech niech na waszej twarzy zagości. Nie jestem złośliwy, ale jakie miny mają ludzie w PiS? Jakie minki mają ludzie w TVP? - zakończył Włodzimierz Czarzasty.

d4kd0q8

- 15 października skończył się PiS - powiedział natomiast Robert Biedroń.

Wyniki exit poll

Wyniki wyborów parlamentarnych 2023 według exit poll IPSOS Wirtualna Polska
Wyniki wyborów parlamentarnych 2023 według exit poll IPSOSŹródło: Wirtualna Polska

Według wyników exit poll IPSOS za tvn24.pl wybory parlamentarne z wynikiem 36,8 wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce z poparciem na poziomie 31,6 zajęła Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Trzecia Droga z wynikiem 13,0. Lewica zdobyła 8,6 proc. głosów. Konfederacja. 6,2 proc.

Frekwencja według wyników exit poll Wirtualna Polska
Frekwencja według wyników exit pollŹródło: Wirtualna Polska

Frekwencja wyniosła rekordowe 72,9 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kd0q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d4kd0q8
Więcej tematów