Trwa ładowanie...
d1gdp3j

Leszek Miller odpowiada na propozycję europosła PiS. "Stupid idea"

Zdzisław Krasnodębski rzucił liderom list Koalicji Europejskiej propozycję debaty w języku obcym. Z zaproszenia nie skorzystała już Ewa Kopacz. Również Leszek Miller odrzucił tę możliwość argumentując, że wyborcy są Polakami i trzeba do nich mówić w tym języku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Leszek Miller nie zgodził się na debatę w języku obcym ze Zdzisławem Krasnodębskim
Leszek Miller nie zgodził się na debatę w języku obcym ze Zdzisławem Krasnodębskim (East News, Fot: Grzegorz Bukala)
d1gdp3j

Lider Wielkopolskich list w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS zaprosił jedynkę KE Ewę Kopacz do debaty w języku angielski, francuskim lub niemieckim. Była premier odrzuciła tę możliwość, określając propozycję Zdzisława Krasnodębskiego mianem "dziwnej".

Na pojedynek z europosłem Prawa i Sprawiedliwości nie zdecydowała się także "dwójka" Koalicji Europejskiej w Poznaniu. - Debata w obcym języku jest głupim pomysłem. Jesteśmy w Polsce, głosujący są Polakami, rozmawiajmy po polsku. Sprawa jest jasna - powiedział po angielsku były szef rządu, w rozmowie na antenie RMF FM.

d1gdp3j

- Nie wyobrażam sobie Niemca, Hiszpana, Włocha czy Francuza, który startuje do PE i prowadzi debaty w innym języku niż ojczysty. To by oznaczało koniec jego kandydatury. Jak pan Krasnodębski chce mówić po niemiecku to niech jedzie do Niemiec, gdzie zresztą mieszka i niech zabiega o sympatię niemieckich wyborców - podsumował.

Zobacz także: Czarnecki nawet się nie zawahał. Odpowiedział Sikorskiemu po angielsku

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gdp3j

Podziel się opinią

Share

d1gdp3j

d1gdp3j
Więcej tematów