Trwa ładowanie...

Leszek Miller nawiązał do słynnej wypowiedzi o Zbigniewie Ziobrze

- Pan jest zerem, panie Ziobro - powiedział Leszek Miller podczas posiedzenia komisji śledczej, która zajmowała się tzw. aferą Rywina. Kilkanaście lat później były premier odniósł się do swojej wypowiedzi, ponownie uderzając w ministra sprawiedliwości.
Share
Leszek Miller
Leszek MillerŹródło: East News
d375z3c

Europoseł KO opublikował na swoim Facebooku fotografię Zbigniewa Ziobry w towarzystwie trzech współpracowników z resortu sprawiedliwości. "Matematyka jest bezlitosna. Zero podniesione nawet do potęgi czwartej to nadal zero" - podpisał zdjęcie.

Wzburzenie Millera najprawdopodobniej zostało spowodowane przyjęciem przez Sejm nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym oraz tzw. "ustawy kagańcowej". Mimo protestów Zbigniew Ziobro pochwalił oba projekty i podkreślił, że sprzeciw sędziów SN oraz ich wczorajsza uchwała są bezprzedmiotowe.

d375z3c

- Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych. (...) Ta ustawa jest również bezskuteczna dlatego, bowiem przekroczono uprawnienia, uzurpując sobie prawo do oceny prerogatyw prezydenckich w zakresie nominacji sędziowskich - oświadczył w czwartek minister sprawiedliwości.

Leszek Miller znalazł naśladowców. Zbigniew Ziobro był zaskoczony

Wpis Millera to nie pierwsze w ostatnich miesiącach nawiązanie do słynnej wypowiedzi z komisji śledczej. W październiku jedna z mieszkanek Sosnowca podczas wizyty polityka poprosiła go "na słówko". - Przykro mi, że ta Polska przez was wygląda tak, jak wygląda. Nie liczycie się z nikim. Proszę mi wybaczyć, ale pan szczególnie jest zero, tak jak powiedział pan Miller - powiedziała do zaskoczonego polityka.

d375z3c

Zobacz też: Zwrot akcji ws. KRS. Sędziowie ostro reagują na ruch Kancelarii Sejmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d375z3c

Podziel się opinią

Share
d375z3c
d375z3c
Więcej tematów